| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Urmeaza sa plec in Spania si nu ma pricep deloc cu bancile, am o suma de bani si vreau sa o pun pe un card pentru ca e riscant sa ii tin cash. Intrebarea mea este, unde si ce card trebuie sa fac pentru a putea scoate numerar cand am nevoie in Europa? Multumesc

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic orice card merge sa poti scoate cash de pe el. Depinde acum si pe unde il folosesti. Ti as recomanda si eu Revolut pentru ca inteleg ca nu iei teapa la cursul valutar, da nu mi-am facut asa ca nu stiu ce sa zic

| GabiDumitrescu a răspuns:

Revolut. Sper sa confirme si altii ca nu bat cimpii aici. Poti sa cauti ca s-a scris si pe bloguri despre metoda asta de plata (vezi la Cetin.ro, printre altii). Daca vrei sa imi multumesti - si sa primim cate 10 EUR de caciula, daca imi aduc bine aminte - fa cont de aici: https://revolut.com/r/nistorjbh

| Panamax a răspuns:

Orice card la orice banca.Eu am la Transilvania si Raiffeisen.
Nu au dost niciodata probleme, chiar in tari mai ciudate.