| Justina10ify a întrebat:

Pentru a depune numerar o suma la banca am nevoie de card?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de cartea de identitate, numărul de cont al titularului.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| Lucrian a răspuns:

Ai nevoie de numele titularului de cont, contul in care vrei sa depui (codul IBAN), de cartea de identitate (a ta)
Si probabil ca raspunsul la urmatoarea ta intrebare este "DA, chiar daca vrei sa pui bani pe un card". Orice card este atasat la un cont.

| Mihaela1964 a răspuns:

Nu ai nevoie e card daca vrei sa-ti deschizi un cont la banca, in care sa depui bani.E nevoie numai de buletinul tau, atat.

| sunshine19680925 a răspuns:

Nu ai nevoie de card. Pur si simplu te duci cu banii in mana si spui ca vrei sa ii pui in contul cutare.

happy

| Urechilă97 a răspuns:

Nu. deoarece poti cu buletinul.