| AndreeaDeiia a întrebat:

Hei, vara viiotare voi avea 16 ani.As putea sa ma angajez in strainatate?
Vreau sa nu mai depind de banii parintilor.
Ce as putea face?
Curat prin camere, sau chelnerita.
Si nici nu stiu unde as vrea sa merg. poate in Spania sau Anglia.
E mai nasol fiind fata dar, vreau sa fiu independenta.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Nu poti e prea devreme, la 18 ai sanse mari

| AndreeaDeiia explică (pentru mgtow):

Eh,pai atunci poate o meserie sezoniera aici. big grin

| mgtow a răspuns (pentru AndreeaDeiia):

Sigur

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici nu poti parasi tara singura si mai vrei sa fii si angajata la 16 ani?

| AndreeaDeiia explică (pentru suntserios):

Mergeam cu parintii oricum happy

| Pandhoraa a răspuns:

Poti castiga bani ok si nu doar pe parcursul verii lucrand ca opearator interviu asistat de calculator de acasa
e un job part-time cu contract de munca dar vei avea nevoie de acordul parintilor pentru ca nu esti inca majora
eu sper sa incerci, e un job in care interactionezi cu oamenii, chiar daca doar telefonic, te va ajuta la o buna comunicare pe viitor :)
https://www.mercury.ro/......ator-cati/

| belabel1 a răspuns:

Traieste-ti "copilaria"! O sa ai timp toata viata sa muncesti...