| anonim_4396 a întrebat:

Hei! vreau cateva sfaturi de la cei ce cunosc. as vrea sa ma bag la o casa de paiuri ca operator. cum este acest loc de munca? este ok sa lucrezi in domeniu? ce trebuie mai exact sa faci, daca stie cineva, rog sa imi spuna cateva lucruri despre, multumesc!

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Casa de pariuri banuiesc ca ai vrut sa zici, nu? Daca da, atunci, ca om care frecventeaza zilnic agentiile, deci stie cate ceva, pot sa-ti spun ca vei fi platita putin si vei munci mult. Inainte sa te angajezi vei avea parte de un "training", parca asa zic cei de acolo, de o saptamana sau doua, in care vei invata sa bati bilete, sa le anulezi, sa scoti oferta la imprimanta, sa scoti din aparat si asa mai departe. In ceea ce priveste munca propriu-zisa, este ceva in genul: doua cu doua zile, de la 10 la 22. Doar ca va fi nevoie sa vii pe la 9:30 si sa pleci la 22:30. Programul poate suferi modificari. Nu este prea placut sa stai atatea ore pe scaun, in fata unui calculator, sa nu ai pauza de masa, ci sa ciugulesti cand apuci, sa bati sute de bilete, unele mai lungi, altele mai scurte, unele simple, altele derivate sau tip sistem, altele la loto, la bile sau la caini. E destul de dificil. Pe langa toate astea, trebuie sa fii amabila mereu, sa asculti palavragelile si injuraturile oamenilor, mai ales ale batranilor si sa mentii agentia curata. Va trebui, deci, sa aduni hartiile de pe mese, sa golesti cosul, sa speli pe jos si sa cureti geamurile. Nu este cea mai avantajoasa meserie, insa daca nu ai alta solutie, angajeaza-te. Salariul, din ce stiu, e undeva pe la 1.200 de ron.

P.S. Sper ca e vorba de agentie de pariuri si ca n-am vorbit pana acum degeaba happy

| alin131 a răspuns (pentru AFR81):

Cred ca numai de placere as merge sa vad o casa de paiuri. Or fi multicolore si pentru diferite pahare/recipiente? Noi, sh? Au si vulcanizare? Mie imi roade pisica paiele si uneori mai si bea din pahare...

| Catalina666 a răspuns (pentru AFR81):

Da, asta am vrut sa spun laughing scuze, greșeala mea happy mulțumesc mult

4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Programul de lucru este lung.ca job e ok, ca nu cari, nu ridici.ai de invatat niste coduri, dar astea o sa le prinzi pe parcurs lucrand cu ele. oricum ti se ofera trainning la inceput si te invata ce ai de facut

| alin131 a răspuns:

La casa de paiuri nu ma pricep dar ca si Adrian am ceva cunostiinta despre casele de pariuri.

Am o cunostiinta (o doamna) care lucreaza la o casa de pariuri si munceste de la 9 dimineata la 9 sau 10 seara. Salariu 1200- 1400 ron, dar trebuie sa fi gera si sa ai o dexteritate puternica in coleranta cu ochiii si creierul.

Norocul ei este ca ii cunoaste deja pe pariori experti si dubleaza biletele (pune si ea ce pun aceia) si mai lasa jucatorii 2-3-5 ron la castig daca zambeste si vorbeste frumos. Ajunge pe luna la 3000 4000 ron asa dar are cam 10 ani acolo.

Succes