| ioana445 a întrebat:

Hey!
Am 30 de stupi si as vrea sa stiu cum sta treaba cu subventiile de la stat. In urma cautarilor pe internet m-am afundat si mai mult in ceata.
Nu inteleg din partea cui pot primi sprijin si ce rol au MADR AFIR si APIA in tot procesul asta de obtinere a fondurilor.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Trebuie să fii înregistrat ca apicultor, altfel ar putea solicita oricine.
Informații mai exacte și la zi, poți obține de la Asociația Apicultorilor sau de la Direcția Agricolă din localitatea ta.