| Zuppyy a întrebat:

Hey, am venit cu o intrebare aicilaughing. Daca vreau sa comand mancare de pe o aplicatie anume si stau la țară pot primi comanda?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand pui adresa de livrare iti spune daca iti livreaza acolo, dar cel mai probabil esti prea departe si iti vor spune ca nu.
Poti da telefon mai bine si intrebi "livrati in satul x? ".

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă atunci când pui adresa în aplicație îți arată restaurante, înseamnă că acelea livrează unde ești

| Violleta2022 a răspuns:

Cel ai probabil nu. 99% din cei care livreaza mancarea, nu accepta sa trimita pe nimeni in afara oarsului, fiindca nu-si permit sa piarda timp inutil si mancarea sa ajunga rece, ca a pai clientul sa o refuze sau sa se planga de acest lucru.

Cel mai corecte ste sa suni si sa interbi la restaurantul respectiv., daca fac livrari si in satul tau.

| Zuzu1991 a răspuns:

Nici o sansa in IAD
in Bucuresti nu se livreaza dintr-un sector in altul, chiar sunt care au distante fizice limita, chiar pana la nivelul ca, comand de la Mega Image si daca magazinul care trimite are produsele, bine, nu, atunci imi da banii inapoi, chiar daca un alt magazin cativa km mai incolo ar avea produsele lipsa

| Dintrebare a răspuns:

Fiecare restaurant are stabilita o anumita arie in care livreaza mancarea. Poti sa setezi adresa in aplicatie si vezi daca iti apare vreun restaurant care livreaza acolo unde locuiesti. Logic ca daca restaurantul e la 10 km nu o sa vina sa iti aduca mancarea.