| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey, as vrea si eu sa lucrez de acasa, in mediul online, vreau sa fac ceva bani pe timpul acestei veri, ma plictisesc tot timpul, ce job imi recomandati?

12 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Pot sa iti fac recomandari doar daca imi spui in ce domeniu ai mai activat si ai experienta (exemplu, facultate, master etc. ). Recomand freelancer. com pentru IT sau traduceri respectiv 2parale.ro pentru marketing.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Toti vreti bani pe net, dar ziceti mai intai ce stiti sa faceti pentru banii aia, asa ca ce stii sa faci pentru a castiga bani online?

| digital7shady a răspuns:

Nu poti face bani "pe net" fara sa stii macar un limbaj de programare sau macar Photoshop. De ce nu va intra in cap? Nu e ca si cum ai intra pe un site si cineva te plateste sa-i tunzi iarba virtuala.

| Joker11 a răspuns:

Fa-ti un site si vinzi chestii pe el.

| deliqventa13 a răspuns:

Nu cred ca se pot face bani dar totusi incearca
big grin

| digital7shady a răspuns (pentru deliqventa13):

Nu, nu se pot face(cel putin nu legal) dar se pot castiga(muncind, etc). Zuckemberg(creatorul Facebook) a inceput site-ul impreuna cu doi colegi de universitate. S-au separat si el a continuat sa imbunatateasca site-ul pana au venit pestii mai mari in apa si a inceput sa faca bani. Nu a vandut, a ajuns la nivel global si acum e miliardar. Chiar si in Romania poti trai mult mai mult decat decent din banii facuti "pe net". Dar trebuie sa te duca capul, sa poti intelege programarea.

| alexutzu1981 a răspuns:

Candva mergea sa faci bani pe net fara batai de cap insa acum e nevoie de multa munca si perseverenta pana sa reusesti. Variante de a face bani moca mai greu, trebuie sa ai ceva bani de pornire ca sa initiezi un proiect, si cam rar sa scoti bani mai repede de cateva luni. Poti incepe un blog, scrii pe el ce-ti trece prin minte, si atata timp cat e util pentru altii, vei avea vizite, pui reclama de la google sau de afiliere si ai sanse sa faci ceva bani de buzunar.

| PowGamer a răspuns:

Cred ca ar fi o metoda sa faci un server de CS, SAMP, Metin2, Multi Theft Auto jocuri online mai populate si sa cautii un host cu 5 euro de exemplu si dai cate 5 euro pe luna si daca intra multi playeri le zici ca la dai Administrator, GameMaster,... Owner, Co-Owner pe... catii euro vr poti da pe 5 sau pe 6, 7, 10 vezi tu doar sa faci profit cat dai la host da ar trebui si niste noroc pentru ca unu jocuri e greu sa faci servere si poate nu intra playeri da ar putea fi un profit dar de euro pe telefon.

PS: trebuie sa le zici la ce-i care vor sa doneze in ce retea sa iti dea daca au

| digital7shady a răspuns (pentru PowGamer):

Nu, nu poti face bani din asta. Incurajezi copiii sa faca servere de cacao cand habar n-au cu ce se mananca scriptingul/programarea. In plus, de ce ai plati 5 euro pe luna pentru 60 de sloturi cand sunt atatea firme care ofera hosting SA:MP gratuit?