| Andruza a întrebat:

Hey cum pot sa fac rost de bani (pentru o prietena), dar cum sa fac rost de ei ca la mama ei si tatal ei nu poata sa mai ceara deloc ca mama ei este plecata si cu tatal ei nu mai vb deloc cu el, ea locuieste cu bunica, bunicul, strabunicul, strabunica? va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| yadora a răspuns:

Daca fata are nevoie urgent de ceva anume(in afara de droguri sau intrerupere de sarcina)... poti face o cheta printre colegi, prieteni, ...cu conditia sa le spui pentru ce enume se strange suma.Altfel risti ca la o adevarata nevoie de prieteni...sa-ti intoarca spatele.
Alta varianta ar fi sa-si gaseasca ceva de munca dupa ore, sau sa lucreze ceva manual pentru a urma a le vinde.

17 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Vinde-ti un telefon ori cautati un job part time.

| angella1972 a răspuns:

Daca e o problema pe termen lung, inscrierea la avon sau oriflame ar rezolva oarecum problema.nu se castiga mult, dar e oricum banutul ei. daca e urgent, fa o cheta printre colegi, si ai grija cum ii oferi banii sa n-o ranesti

| Andruza explică:

Eu stiu dar nimeni nu o ajuta iar bunici ei nu au bani si sunt plini de datorii.Eu as vrea sa o ajut si nu merg la produs cu a zis acel needucat ca eu nu sunt fata de asa ceva

| Andruza explică:

Bai ce dracu aveti cu produsul? eu si nici ea nu facem asa ceva dar mai bine omorati-va voi asa salvati omenirea

| Dragosgan a răspuns:

Suna la Provident.Am auzit ca fac imprumuturi de bani.Vezi pe la televizor sau intreaba.

| vilmaristul a răspuns:

Pentru ce asa urgenta?
ii trebuie o doza?
sa ceara la parinti, indiferent unde ar fi ei!
nevoia strigenta de bani, ascunde ceva necurat

| NoMore a răspuns:

Da? Ce vrea, sa iasa la Bamboo?
Poate sa faca videochat, sau sa publice un anunt pe Anuntul.ro, la Matrimoniale.

| asaasa a răspuns:

Esti din gl?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde cat ii trebuie si pentru ce.
daca nu are nevoie de o suma foarte mare atunci incearca sa ii imprumuti tu, sau daca nu puteti sa faceti ceva ca sa ii castigati-de pilda daca aveti talent la desen, sau la muzica...nu stiu:-|sau puteti vinde cevahappy
dar depinde pentru ce are nevoie de ei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iesiti la produs

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stiti sa sugeti bine am eu dealeri mei...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te lua dupa toti prosti sa te duci la produs, ca daca faci lucru asta vei ajunge rau, gaseste ceva de lucru un timp doar tu sau amandoua si o poti ajuta int-un timp mai scurt...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am nevoie si crede-ma nu ma ajuta nimeni daca arata bine lasa-mi id ei si poate ne combinam si mergem in strainatate la munca ma duc eu cu ea big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faceti rost de 200 ron si incercati la parate poate scoateti dublu, altfel urgent de bani si repede sa ii faci nu ai cum...

| r8driver a răspuns:

Da...cati bani are nevoie prietena ta?

| r8driver a răspuns:

Nu a-m antrebat la misto...