| anonim_4396 a întrebat:

Daca primesc o anumita suma de bani in Paypal si dupa o voi retrage in contul bancar, va trebui sa declar la stat acea suma de bani? (mai primesc bani uneori asa ca si freelancer pe fiverr spre exemplu).

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vrei sa fii in legalitate da trebuie declarata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

| Decebal91i a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si daca oare nu mi se retin acolo in platforma aia texele? Ca eu asa stiam ca cele mai multe platforme retin ei la sursa

| anonim_4396 explică (pentru Decebal91i):

Nu retin nimic ei ca nu e posibil asa ceva. E activitatea ta independenta