| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, cum reactionati atunci când sunteți într-un magazin și se aglomerează cu clienți, iar vânzătoarea isi cheamă colega din pauza de cafea și tigara ca sa ajute la servit și se aude tare din spate cum colega deranjata de la pauza urla, înjură și blestema și când vine la ghișeu se uita cu priviri ucigătoare și pline de ura la oameni? Se spune ca oamenii care lucrează în vânzări trebuie sa fie veseli și drăguți dar eu nu am întâlnit nici un vânzător vesel și drăguț.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Oooo, ai revenit Verginico? Am simtit lipsa intrebarilor tale ciudate.

6 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

Astfel de lucruri nu sunt normale.Salariul mic pe care il au nu poate justifica un comportament abject fata de clienti.Ar fi bine sa isi canalizeze frustrarile impotriva celor care le dau acele salarii de mizerie.

| blackann a răspuns:

O scuip daca tipa la mine.

| RosaliaOriginala a răspuns:

Nici ospatarii din restaurante nu sunt mai prejos, eu i-as lasa fara locuri de munca

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru RosaliaOriginala):

Ei nu au de ales pentru ca depind de bacșiș și automat nu e interesul lor sa supere clientul altfel nu primesc bacșiș. Vânzătoarele în schimb nu primesc bacșiș

| tarantella a răspuns:

Pentru ca nu te duce mintea mai deloc.
Incearca sa lucrezi ca vanzator cu 1500 lei bani in mana sa servesti taranoi prosti ca cei din familia ta si cercul tau de prieteni.