| BloodyChocolate16 a întrebat:

Hey. Vreau sa va intreb, ce credeti voi despre Romania, avand in vedere ce au spus Italia si Franta despre noi?

12 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Este tara in care m-am nascut - nu ma intereseaza ce spun altii

| MâţulMov a răspuns:

Ma, o fi ea o tara de tot rahatu da pana la urma ii tare in care m-am nascut si imi place, si daca ar intra asti mai tare in ea cu invatamantu si nu ar mai face toti *...cocalarii* ca vai de mama lor Romania ar deveni tara ideala+Unde mai vezi tu prin Italia ce vezi prin Romania laughing Si eu consider franta cea mai de **** dintre toate tarile care exista...in mare parte din cauza profei de franceza sad

| CobraLeon a răspuns:

Avem nevoie de un Hitler in Romania(sti la ce ma refer...)

| UnleashedPsycho a răspuns:

Italia e o ţară de retardaţi.Ei zic de noi dar nu se uită la ei, cât de urâţi, proşti şi nesimţiţi sunt.Îmi spunea tata că ştie un profesor de Fizică şi Matematică care predă la o şcoală particulară acolo şi chiar omul ăla zicea că sunt extrem de proşti şi needucaţi, nu ştiu nici măcar să facă o împărţire simplă gen 10/2.
Iar francezii, dă'i dracu', le e ciudă că vin din ce în ce mai mulţi ţigani la ei în ţară în loc să stea la noi.Pentru mine e un motiv de bucurie, ţiganii sunt oricum un popor migrator, nu au ţară natală, se trag din indieni, pakistanezi şi turci, nu poţi spune că sunt stabili.
Părerea mea despre România rămâne aceeaşi.E o ţară groaznică, dar e totuşi ţara mea şi nu am de gând să arunc pur şi simplu cu căcat în ea doar pentru că e prost văzută în UE.
Sayonara!

| RyugaHideki a răspuns:

Tiganii... a.k.a rromii ne strica reputatia. Noi suntem o tara superioara. Avem printre cei mai destepti oameni de lume in ea. Dar datorita tiganilor ne stricam reputatia foarte urat.
p.s.: nu stiu ce au spus cele 2 tari despre noi.

| Hohenheim a răspuns (pentru RyugaHideki):

De unde stii ca suntem superiori si ca avem cei mai destepti oameni din lume?
Unde ai citit, vazut, auzit?
Sau e doar o opinie a ta?

| Elsiane a răspuns:

Păi... mie îmi place țara mea. De ce să nu-mi placă? Este locul meu natal, în care eu și familia mea locuim. Oricum, nu mă interesează ce cred alții despre noi; atâta timp cât noi știm că suntem niște oameni harnici și buni la suflet (nu toți, dar în general), mie îmi sare inima de bucurie. Dar ție cum ți se pare Romania?

| soupflood123 a răspuns:

Mda, era cineva pe-aici care spunea cå avem nevoie de un "Hitler al României"...si eu sunt de aceeasi pårere.

| MisterCMD a răspuns:

De parca ei is mai breji. francezii is niste analfabeti poponari iar italienii is niste broscari. nici nu se pot compara cu romanii.
invatamantul romanesc este mai bun ca invatamantul italian si francez la un loc. se dau mari ca stramosii lor au fost mari viteji.

| BloodyChocolate16 explică:

Ma rog ceilalti ne cam batjocoresc dar... Noi o sa ajungem o tara groaznica avand in vedere ca nu prea facem ceva ca sa remediem asta

| BloodyChocolate16 explică:

Deci lucrul este clar. Suntem o tara si rea si buna... Dar cred ca ati auzit de Italia ca a facut un cantec tambit despre tara noastra... Dupa ce ca tot noi muncim pentru italieni tot ei ne fac in fel si chip

| BloodyChocolate16 explică:

Ai dreptate cu asta...