| Hikari a întrebat:

Vreau sa va cer parerea in legatura comportamentul celor straini, cum ar fi Franta sau Italia. Mie una nu mi se pare normal ce fac deoarece mi se pare ca dau dovada de imaturitate si prostie, si inteleg destul de gresit Romania. Voi ce credeti?

1 răspuns:
| delya91 a răspuns:

Voi ce credeti? Hmm...Scuze, dar consider ca o vad real, in definitiv chiar asa este Romania de azi, spirit de turma balcanic, populatie partial inculta si semianalfabeta, etc... oare ne este rusine sa ne privim in oglinda? oare trebuie sa inghitim toate promovarile manelistilor sau ale altor genuri de import? oare de cand a devenit traditional in toate zonele tarii sa petreci de aniversari, de onomastici sau chiar de sarbatori pe hause sau manele? oare ne-am uitat autenticul, identitatea? Straini chiar stiu sa vada asta la noi, si nu sunt de vina guvernantii pentru proasta educatie de care dispunem!