| Krekekerrr a întrebat:

Idei de afacere in care sa am un venit pasiv(adica dupa ce investesc banii si ma implic ceva timp sa pot ata acasa si sa imi vina banii in cont)

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o investitie nu-ti poate aduce banii in mai putin de 1-2 ani iar atunci, doar daca esti sigur ca afacerea este deja profitabila si destul de veche, functionand deja.
in general, investitiile se fac pe multi ani, pana ajung profitabile si produc bani.

| Violleta2022 a răspuns:

Abia acum am vazut ca tu ai doar 15 ani, asadar nici o sansa sa faci investitii la varsta asta, si sa traiesti din venituri regulate.

| Krekekerrr explică (pentru Violleta2022):

De unde ti-ai dat semaa ca am 15 ani?
P.S. am de fapt 17 laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru Krekekerrr):

Nu mi-am dat seama de nicaieri, stiu sigur ca ai 15 ani, chiar din declaratia ta. Uite aici, in arhiva interbarilor tale, declaratia ta:

"In 25 Octombrie2019 | Krekekerrr a întrebat:
Am 15 ani si fac l a b a de la 12 ani cam in medie o data pe zi..."

sursa:
https://www.tpu.ro/utilizator/acpmgk/intrebari/

| johnnny123 a răspuns:

În general investițiile "pasive", de genul acțiuni sau imobiliare necesită un capital semnificativ, pentru că au randamente relativ mici, de 5-8% pe an.

Ca să trăiești din asta ar trebui să ai câteva sute de mii de euro de investit. Nu-ți imagina că investești 5000 de euro și apoi stai degeaba și-ți intră în cont 1000 de euro pe lună.

| Bizon95 a răspuns:

Bitconiz mining
sunt cutii de minarit care costa ceva, dar dupa aia doar descarci blockchain-ul si iei bitcoinii

| Krekekerrr explică:

Sunt dispus ca la 19-20 de ani sa investesc intre 50.000-100.000 euro intr-i afacere ce are randament mic, dar sigur, chiar daca primii ani sunt pe minus