| Antonio94 a întrebat:

Salutare!
Un mic sfat in ce pot investi 80k euro?
De ceva timp tot caut informatii pentru a crea un business dar dupa cum stim cu totii sunt cam multe servicii pe piata si e mult mai greu sa te axezi pe ceva sigur, sunt constient ca nu toti sunt dipusi să-și dea ideile dar poate sunt si exceptii, un sfat/ recomandare a unei pagini de consultanta in afaceri, franciza sau afaceri cheie.
Astept parerile voastre, multumesc!

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu toti sunt dipusi să-și de-a ideile.
Nu sunt dispuși fiindcă nu au.
Cei cu idei sunt deja în afaceri și nu fac conversație aici.
80k nu pare să fie real în ceea ce te privește. Ai ajuns brusc în posesia lor, te-ai trezit deodată cu ei?
Consultanța în afaceri o dau firme specializate. Franșize găsești cu zecile la acești bani. Prietenul tău Google.

| Antonio94 explică (pentru sadrian46):

Nu, nu m-am trezit deodată cu ei...sunt munca mea si a sotiei timp de 3 ani?
Am mentionat faptul ca nu toti sunt dispusi să-și de-a ideile dar un mic sfat o conversatie e bine venita, multumesc totusi

| cristimihailov a răspuns:

Pana gasesti raspunsul, lasa 78000 in banca si pune 2000 la produs in crypto

| Werrich a răspuns:

Investesti in niste fete pe OnlyFans si le ceri comision prin contract notarial.

https://adevarul.ro/......index.html

| dinaprilie a răspuns:

Depinde la ce te pricepi sau in ce crezi ca o sa te pricepi daca incepu de la zero o afacere. Fa/ti un plan, pune pe hartie componentele afacerii, vezi preturi achizitie/productie, preturi de vanzare si cui poti sa vinzi. Daca iti iese un profit de 10-30% esti in business.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Stai departe de bursa, actiuni etc. Poti sa iti incepi o afacere, ceea ce cred eu e cea mai buna decizie. Acum tu trebuie sa iti dai seama cum sa devii antreprenor. Sau daca doresti poti sa iei un apartament si sa il dai in chirie dar iti vei face banii inapoi peste 10 ani

| InRezevor a răspuns:

Foarte bine ai făcut! Aici ai găsit să întrebi, unde 99% sunt angajați?
Mai bine zis cred că ai moștenit ceva. Cauți sfaturi pe internet, in loc sa te duci la cursuri și îți faci prieteni care au deja mari afaceri. Ideile trebuie sa îți vina ție. Ia spune ce ai vrea tu în viața pentru a-ti fi mai comod? Poate un șifonier care aranjează singur hainele?