| Girly97 a întrebat:

Imi pot retrage banii acumulati din pilonul 2 de pensii acum la varsta de 25 ani?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.

| Simpatic a răspuns:

Nu, pentru ca a fost o teapa gandita de Guvernul Romaniei, cumva au obligat lumea sa cotizeze la societatile de "asigurari" straine, care au facut profit si au externalizat acest profit, de aceea cele mai prospere tari sunt fie Belgia, Austria, Germania sau Elvetia!

De asta o sa am mereu ceva de zis la adresa acestor gunoaie denumite politicieni! Imi este sila de ei si ii urasc mai mult decat urasc musulmanii pe evrei!
Niste gunoaie care si-au batut si isi bat joc de tara aceasta!
Dar daca avem o tara predominant formata din batrani, din evazionisti, din primitori de vouchere sau din prestatoare de servicii si pesti, nu are cine sa ii dea jos pe infectii care ne fac slugi ale altor popoare!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu.

| gabicoo a răspuns:

Nu! Vei beneficia de ei atunci când te vei pensiona pentru limita de vârstă! Sau dacă mori banii acumulați în contul tău vor putea fi revendicați de familie!

| VoidEternal a răspuns:

Nu îți poți retrage banii din niciun pilon decât la vârsta pensionării.

| ReddY25 a răspuns:

Nu

| Florian80 a răspuns:

In niciun caz! Doar daca adormi si ai un vis frumos!