| DeianVendetta a întrebat:

Imi puteti spune cat se poate castiga din reclamele de pe o pagina de internet si in ce conditii? Dau un exemplu aleator: am un blog unde vorbesc despre haine, tendinte din moda, etc si semnez un contract cu un magazin de haine pentru ai face reclama pe site (respectiv sa-i furnizez spatiu publicitar). Ce ma intereseaza e, pentru ce sunt platit, pentru numarul de clickuri de pe site-ul meu catre al lor, traficul de pe site-ul meu, etc și care ar fi metoda prin care eu as castiga cel mai mult?

4 răspunsuri:
| ServicePC a răspuns:

Depinde.
1.Suma fixa platita/o reclama pe o perioada de 30 zile
2.numar de clickuri e avantajos daca ai trafic mult pe site

acum alegi varianta care crezi ca e mai buna

| DeianVendetta explică (pentru ServicePC):

De unde as putea afla despre ce sume e vorba? Daca ai putea sa-mi oferi niste cifre pentru ambele variante, ti-as fi recunoscator.

| ServicePC a răspuns (pentru DeianVendetta):

Pai depinde, in primul caz in jur de 10-20 euro/ luna (suma nu e fixa, poate creste sau scade in functie de ce site ai, e blog pe platforma gratuita sau domeniu cumparat, s.a.m.d) si
2. in functie de site si cat trafic ai

| claudia74 a răspuns:

Intri pe www.munca-acasa.ws, iti faci si tu site-ul tau si incepi sa castigi