| Camiiimm a întrebat:

Imi spuneti daca stiti, firme care ofera sponsorizare unui blog, sau care vor sa fie colaboratori?
Cel mai bun raspuns primeste funditahappy

4 răspunsuri:
| GabyB94 a răspuns:

Nu asa se procedeaza. Trebuie sa ai un blog bun, cu multi cititori constanti, cu activitate. Apoi iti alegi tu firme care ar putea fi interesate de subiectul tau, firmele trebuie sa fie din sfera ta de activitate, adica nu ai blog de masini si abordezi firme de cosmetica. Si le prezinti oferta ta cu statistici de vizitatori si trafic, unde si ce banner le pui si ce beneficii pot avea ei din asta.

Sau cealalta varianta este sa te apuci si sa faci recenzii la anumite produse/ branduri si sa speri ca o sa fii interesant si-o ca firma are un om la pr/ marketing care stie ce si cum sa caute si sa te gaseasca si sa iti ofere o colaborare.