| SkyLLz a întrebat:

Imprumut bancar.
Va salut as dori sa fac un imprumut bancar de 1800 lei. problema este ca, nu am loc de munca, dar am card. Unde as putea face acest lucru? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nimeni nu iti sa va da un imprumut, in situatia in care nu ai nici un venit si nici dovedii ca poti sa returnezi banii imprumutati.
Cauta sa imprumuti la parinti, rude sau prieteni, pana iti iei ceva de munca!

| SkyLLz explică (pentru Violleta2022):

Multumesc frumos!

12 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Mai fratilor, sa ii dea cineva un link sau regulile gramaticale lui Donnastietot, ca vad ca nici acum nu stie cand sa scrie cu doi de i! ..sc
Va multumesc!

| SkyLLz explică (pentru PsihoSex):

.Va salut, inainte de a comenta va rog sa va informati! " as dori" este forma corecta. multumesc
nu inteleg ce rost are offtopic? daca nu stii raspunsul la intrebare. nu raspunde. mersi

| PsihoSex a răspuns (pentru SkyLLz):

Tinere, era vorba de "dovedii", pe de o parte, pe de alta, tu nu stii ce "valoroasa" este persoana in cauza, pe de alta ai mare grija daca iti trebuie asa o suma pentru jocuri si nu ca sa evoluezi personal, profesional, spiritual.
Daca ai fi fost mai in varsta, ai fi inteles ca nu era cazul sa mai comentezi!
Sperand ca nu erai dupa un paharel de tarie sau dupa 3 beri cand ai scris, iti recomand sa fi foarte atent pe viitor, cu banii, cu jocurile si cu moto, caci pari foaarte. "suprarealist" si ar fi pacat sa ai parte de nesanse in viitor, dat fiind cum vezi si apreciezi tu lucrurile...

| SkyLLz explică (pentru PsihoSex):

Salut, nici vorba sa bag tigare sau alcool in gura. nu ii vad rostul
cat despre jocuri. la varsta de 16 ani am cumparat o gama variata de jocuri pe calculator mai exact pe platforma Steam. Nu inteleg ce te caci atat pe o greseala banala?

| PsihoSex a răspuns (pentru SkyLLz):

Trist. Tot nu ai inteles nimic.
Ai si ceva probleme si cu educatia. cine te-a invatat sa vorbesti asa cu cineva caostre iti poate fi tata, chiar daca stai prost cu logica?! 7
Cand o sa dai cu capul de mari probleme - foarte posibil cat de curand! - sa nu spui ca nu ai fost avertizat!
La anii astia trebuie sa investesti in devenirea ta, multinivelara, nu in jocuri!

| SkyLLz explică (pentru PsihoSex):

Salut. nu vad de ce as da cu capul de mari probleme curand. legat despre viata mea personala. anul asta dau bacul. iar despre jocurile pe calculator. asta a fost acum 2 - 3 ani! O zi buna.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Card are toata lumea, nu pe acest criteriu se dau credite. Creditele se dau celor care au un venit legal, constant si dovedibil.

| Mateiu a răspuns:

In lipsa altor detalii, primul scenariu care imi trece prin minte ar arata asa: daca ai un card de debit valabil care, probabil, ti-a fost emis cand erai angajat, ar trebui sa stii daca beneficiai si de acel serviciu bancar numit *descoperit de cont*. Daca raspunsul e afirmativ si tu nu ai *papat* acel credit, atunci utilizeaza-l, insa gandeste-te bine cand si cum il vei restitui!

| SkyLLz explică (pentru Mateiu):

Salut cardul l-am facut personal sa achizitionez jocuri.

| CicianIoanaDiana a răspuns:

Știu că la banca ING există ceva credit numit prima casă. Prin el îți dau niște bani. Am văzut publicitatea la TV în 2017, acum în 2018 nu am mai văzut-o, dar poate mai există acel credit susnumit.

| suntserios a răspuns (pentru CicianIoanaDiana):

Termino cu creditul ala de la ING de care ai auzit tu.

Ce legatura are creditul imobiliar cu cei 1800 lei pe care ii vrea el?
Si ce banca crezi ca da credit "prima casa" cuiva care nu are loc de munca?