| anonim_4396 a întrebat:

In ce-as putea investi 1500 euro? Stau acasa cu bebe si vreau sa dezvolt o mica afacere pe care s-o pot continua si cand va creste el. Poate imi dati cateva idei! Multumesc!

9 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Are numai 1500 de euro.Nu poate fi vorba despre un restaurant.

| ellyah a răspuns:

Mama mea vorbesc oamenii despre afaceri... oameni buni vorbim de 1500 de euro, sa pui pe cicioare o afacere inseamna investitii de zeci de mii de euro si in plus are un bebe de care se ocupa, afacerile iti acapareaza viata nu mai ai timp de bebe. O sa-mi dau si eu cu parerea si astept injuraturile.In primul rand cred ca ai timp sa urmaresti stirile si ai aflat pana acum ca noi inca nu stim ce inseamna criza si ca ceea ce se intampla acum o pistol cu apa fata de ce va urma pana la sfarsitul anului, ca sa nu mai vorbim ca inceputul anului viitor va fi apogeul saraciei, fapt pentru care te-as sfatui sa pui banii la saltea ca sa ai ce iti trebui pentru cel mic cand lucrurile vor fi cu adevarat grele.In alta ordine de idei eu nu sunt personajul care sa tina banii la saltea ci din contra investesc ca sa pot sa ofer mai mult copilului(cu toate ca acum e o perioada nefasta pentru investitii) insa in cazul tau eu as infiinta un amanet, pentru ca o sa ai clienti destui, poti sa derulezi afacerea de acasa si nici nu necesita o investitie prea mare.Atentie, consulta un avocat pentru ca trebuie sa respecti anumite reguli ca sa nu fi amendata de politisti, adica sa ai gratii la geamuri si anumite masuri de securitate(nu stiu daca se apolica si in cazul in care faci afacerea acasa si se presupune ca e in permanenta cineva acolo). Daca vor plati pentru recuperarea obiectelor castigi, daca nu vor plati oricum castigi pentru ca vei vinde foarte rapid obiectele lasate amanet(asta cel putin in ceea ce priveste aurul)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Infiinteaza o micro cresa (mini cresa)
Mai intai trebuie sa mergi sa te interesezi care sunt exact conditiile oficiale si legale pentru a demara aceasta activitate.
Pregatirea ta,
genul contabilitatii cerute,
cati copii (bebe) numar minim si maxim poti avea,
cate camere trebuie sa aiba casa ta / apartamentul,
ce varste trebuie sa aiba copii,
diverse alte conditii.
succes.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am mai multe idei, in ce oras locuiesti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un om care are vointa, va reusi cu siguranta. Vei gasi un raspuns convenabil pentru tine pe www.free-vacation-tips.info
Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Croseteaza, fa bijuterii din plastic...

| 3ntzz a răspuns:

Pai cel mai bine cred ca ar fi un restaurant.

| marbal a răspuns:

Un om care are vointa, va reusi cu siguranta. Vei gasi un raspuns convenabil pentru tine pe www.free-vacation-tips.info
Mult succes!

| piata a răspuns:

Este cam mica suma pentru o afacere. Mai degraba incearca un plasament intr-o banca, un depozit sau alte produse de acest gen.(decat sa-i tii la saltea...).
Pentru amanet ai nevoie de un spatiu, alarma, mobilier... si mai ales bani de rulaj... Cu 1500 de euro nu poti sa realizezi asa ceva.
Poate ai o idee sa-ti faci un site sau mai multe cu ceva interesant... dar pentru asta trebui sa investesti mult timp, efort si pasiune, sa studiezi cate ceva despre acest domeniu.