| Dominicc a întrebat:

In legatura cu interviul telefonic. Daca se stabileste a se tine un interviu telefonic, cine pe cine suna?happy tu pe cel cu firma sau invers? Daca cel care decide ora spune ca "ai nr meu mai jos" practic spune sa il suni, si in aceasta pozitie este cel care te angajeaza.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca angajatorul suna.

| Dominicc explică (pentru suntserios):

Si daca iti da de inteles ca tu trebuie sa suni?

| Dismally a răspuns:

Angajatorul suna, daca iti da de inteles sa il suni tu este neserios, cauta alt loc de munca happy

| mixxjim a răspuns:

Daca nu au bani nici macar sa te sune pentru un interviu nu te mai deranja, ca nu or sa aiba nici bani sa-ti plateasca salariul sau or sa faca tot felul de magarii. Trebuie sa te sune ei.

| simpluone a răspuns:

Angajatorul suna. Probabil ti-a lasat numarul pentru ca sa poti identifica cine te suna.