| maricel a întrebat:

In legatura cu intrebarea anterioara "Am o suma mare de bani in monede, unde-i pot schimba?" Merge sa-i schimb la orice banca? De ex: BRD, BCR...

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu prea.Cred ca doar la BNR.Eu am incercat cu monezi de franci elevetieni si nu mi-le-a luat nimenea.Bancile comerciale pot lua, dar doar monede mari, daca nu au ei.

Răspuns utilizator avertizat
| addflo a răspuns:

Da, ti-i accepta la orice banca, chiar si la unele case de schimb valutar. E o problema doar daca sunt furati si marcati de FBI big grin

| perla a răspuns:

Plateste o amenda daca ai la politie pana numara aia! poate se mai linistesc@@@

Răspuns utilizator avertizat
| ianculescul a răspuns:

Facem schimb sau ai mai multi ca mine? http://ianculescul.com/2010/03/bani-multi-bani/

| bertone a răspuns:

Ce monede? lei sau alta moneda,,, daca ai de 10 bani,,, as avea eu nevoie, ce suma ai?