| TheXX a întrebat:

In ultima vreme ma simt inchisa in lumea mea si nu vreau deloc sa ma conectez cu realitatea. Nu mai am chef de nimic si ma simt inutila, am un gol interior si sunt slabita oricat de mult m-as odihni. Am avut acum cateva luni o perioada mai depresiva, aveam ganduri aberante despre moarte si plangeam fara motiv. Acum mi-am mai revenit, dar totusi ma tulbura faptul ca imi gasesc refugiul in tristete. Mananc in prostie, ma concentrez foarte greu, aman lucrurile, indepartez persoanele de mine si ma plictisesc imediat de oricine sau orice. Nu vreau sa fac nimic, decat sa ascult muzica si sa uit de tot. Nu am suferit nicio despartire recent, nu am avut nicio pierdere in familie si nu am patit nimic care sa ma transforme in ceea ce am ajuns. Mi-e rusine cu mine, nu am fost niciodata asa de deprimata fara vreun motiv real. Credeti ca ar trebui sa merg la un psiholog sau sa merg la un control? Nu am discutat problema asta cu persoanele apropiate, consider ca se vor departa de mine sau se vor speria de cat de rau am ajuns.

Răspuns Câştigător
| HerraIcst a răspuns:

Recomand un medic specialist, gandeste-te ca viata iti rezerva multe dezamagiri, ce vei face atunci, daca tu acum fara motiv esti asa?

2 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Psiholog sugerez eu

| Cutitaru_Gelache_1991 a răspuns:

O poti numi "perioada", majoritatea am trecut prin ce treci tu acum.