| Sara2 a întrebat:

Nu mai suport viata crying, e atat de nedreapta, ma simt atat de neputincioasa, nu sunt in stare de nimic, orice as face sunt inutila, nu sunt puternica, nu sunt in stare sa duc un lucru la bun sfarsit, azi dimineata ma simteam foarte deprimata, am plecat intr-un bar la 7 dimineata am baut pana la 15:00 dupa amiaza, apoi m-au dat afara ca vomitasem pe mine am vomitat de 4 ori, pe tricou in tricou in par si pe pantaloni, plangeam ca nebuna, apoi am vrut sa iau un taxy, si nu a vrut sa ma ia, a zis ca ii murdaresc taxiul, am plecat pe jos, greu am mai ajuns acasa, am dormit, acum m-am trezit am facut un dus si, nu mai pot iar imi vine sa plang, nu stiu ce sa mai fac, mi-a venit safac asta pentru ca am fost acuzata de furt pe nedrept si colac peste pupaza mi-am pierdut jobul din acest motiv, nu mai rezist crying, sper sa nu ma criticati dar simteam nevoia sa ma descarc si vreau un sfat cum sa trec peste asta? am povestit unei prietene dar mi s-a parut cam falsa, nici prieteni adevarati nu poti avea in ziua de azi

15 răspunsuri:
| William a răspuns:

Daca bei nu iti vei rezolva problemele, le vei inrautati. Daca stii ca nu ai furat nimic si esti nevinovata nu ar trebui sa fii asa deprimata. Si mie mi s-a intamplat sa fi acuzat pe nedrept (de lucruri mai marunte) dar nu mi-a pasat ca stiam ca nu sunt de vina. Iti sugerez sa ii ceri lui Dumnezeu ajutor dar sa stai departe de sectanti.

| Dariusuu a răspuns:

Toți avem provocări, toți avem momente grele în viață dar depinde cum le facem față.
Ce e mai rău, să te lași călcată în picioare sau să să încerci chiar dacă o dai iarăși în bară.
Nu te da bătută niciodată, mai ales când nimeni nu-ți dă o șansă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fa asa tragedie, in primul' rand cautati alt job, ce daca ai fost acuzata de furt? se mai intampla, nu te descuraja, eu am patit chestii si mai grve in ultimul an dar nu am de gand sa te plictisesc cu povestea mea, oricum nu te mai deprima asa, iesi si tu cu prieteni, distreaza-te.

| Voidwithin a răspuns:

Nu am nici un sfat e groaznic cum ai ajuns singurul lucru pe care ti-l pot spune e sa continui sa mergi prin viata si sa vezi ce se intampla.

| SimonaQs a răspuns:

Iti faci mau mult rau daca bei si te descarci asa.Te pui tu intr-o postura proasta.Mie mi se pare aiurea sau iesit din comun o femeie matura in toata firea beata pana nu mai poate. Nu ma i ntelege gresit nu vreau sa te judec sau sa te pun intr-o postura proasta.Incredere sa ai deplina in mama ta spune-i ei ce te macina. Stai 2-3 zile si calmeaza-te iesi din starea asta. Multi pot fi in situatia ta. Daca plangi nu rezolvi nimic sau daca te imbeti mai rau e.ia-ti 2 zile ge celelalte griji relazeazate si pana la urma vei gasi o solutie pentru toate.

Tu mai rau te descurajezi prin cvintele neputincuoasa sau ca nu esti in stare de nimic.Nu mai zi asa fiecare din noi avem momente de cumpana unele peste care trecem mai usor si altepe peste care trecem mai greu. Nu te mai descuraja atat nu e capat de lume ai sa vezi ca o sa iti gasesti alt serviciu sau ti-l vei recupera pe cel pe care l-ai avut. Pana la urma cel din urma ajunge cel din tai. O sa se faca dreptate si in privinta ta daca spi ca esti nevinovata. Trebuie sa iti demonstrezi tie ca poti trece peste aceasta problema nu sa te dai batuta.

Eu iti doresc multa bafta sper sa iti revi si sa treci peste problemele care te macina.

Sa ai o zi frumoasa :*

| SimonaQs a răspuns (pentru SimonaQs):

Scuze pentru greselile de scriere... big grin

| xanderblackx a răspuns:

Ce varsta ai? te intreb chestia asta cu scopul de a te ajuta cu un sfat, vreau mai intai sa stiu cati ani ai pentru a intelege mai bine starile tale in functie de experienta social-profesionala pe care o ai. iar mai apoi, ceea ce ai facut tu nu a fost cel mai rau lucru din lume (atata vreme cat nu devine obisnuinta). plangi, descarca-te, injura, aprinde-ti o tigara (nu-ti face un obicei)... dupa ce te opresti trage aer in piept si accelereaza prin viata iar. momentan atat iti pot spune, depinde ce varsta ai si ce perspective pentru a te putea indruma mai departe! numai bine!

| SskorpyonN a răspuns:

Eu zic sa.te relaxezi 1 2 3 zile..si te readuni sa fi macar pe jumatate optimista sa nu te mai descurajezi din orice thinking din cate ai scris sus pari a fi "slaba de inger" ar trebui sa fi si tu un pic mai optimista/realista. gandeste-te ca nu numai tu poti fi in situatia asta altii pot fi si mai si. thinking nu cred ca te-am ajutat cu nimic dar sper sa iti reviiwinking

| Xtasy_Marshal_1992 a răspuns:

Eu iti zic sa te calmezi ca nu are rost sa te iti faci tie rau singura din cauza altor persoane. Relaxeaza-te cateva zile, o saptamana doua oricat ai avea nevoie si dupa incearca sa iei totu de la capat. Nu-ti faci griji cu privita serviciului, cu unpic de farmec si noroc te angajezi intr-o secunda. Si sa stii ca alcoolul nu a ajutat pe nimeni niciodata, doar a facut situatia m-ai rea. Nu m-ai spune ca esti inutila si neputincioasa, ai nevoie doar de putina tarie de caracter si poti muta si muntii!

| 9George2 a răspuns:

Te rog sa ramai ferma. Consulta un psiholog. In viata exista urcusuri si coborasuri. Dupa cate spui ai atins un nivel de la care nu prea mai este posibil sa cazi mai jos. De aici poti doar urca. Iti trebuie rabdare si incredere in tine. Vizualizeaza ceea ce iti doresti si crezi cu tarie in acel lucru. Ai sa vezi ca totul o sa fie bine! Nu ignora bucuriile ce vin din lucruri marunte!

| Littleman11 a răspuns:

Salut! Stai chill mai sunt joburi.Cat despre prieteni... in ziua de azi rare ori intalnesti un prieten adevarat, dar si cand il intalnesti trebuie sa ti la el ca la un frate, stai calma relaxeazate cateva zile si-ti va trece happy.

| Cipri112 a răspuns:

Să ştii. Totul merge bine dacă ai ajutorul lui Dumnezeu. Du-te si tu la biserica si roaga-te, spovedestete si relaxeazate 2-3 zile sa te readuni putin.

| pietrean a răspuns (pentru Cipri112):

La biserica? Al de sus o ajuta sa dovedeasca celor ce au acuzat-o de furt ca nu este ea vinovata? Daca exista,o ajuta sa nu fure(asta in ideea ca s-a intamplat)! Daca e de "spovedit",se spovedea la Politie(daca ar fi furat).Ea are nevoie de un prieten care sa stea langa ea,sa o asculte,sa mearga la Politie impreuna cu ea,sa o invete "avocateste" ce sa faca sa-si dovedeasca nevinovatia. Daca pentru tine, sa te lasi in voia lui Dumnezeu sa te ajute in loc sa lupti cu puterile toate, este un tel, pentru altii este mai bine SA AIBA INCREDERE IN FORTELE PROPRII! Spiritul de turma, distruge spiritul! Aici v-a adus indoctrinarea preotilor.

| anabelisa a răspuns (pentru pietrean):

In sfarsit un om mai luminat la minte!

| LostSoledxd a răspuns:

Nu este sfarsitul lumii daca ti-ai pierdut slujba. SI NICI NU TREBIUIE SA FI SUPARATA FIINDCA AI FOST ACUZATADE FURT! ce conteaza cu adevarat este ce crezi tu nu ceilalti. nu da ascultare la toate insultele si nu-ti pune toata increderea in mainile asa numitor prieteni. nu toti oamenii care iti spun ca iti sunt prieteni iti sunt chiar cu adevarat. un prieten bun este unul la un milion.un prieten bun poate fi si primul om pe care il vezi pe strada.rar intalnesti prieteni buni si de nadejde dar si cand imtalnesti poti sa fi sigura ca nu te vor lasa niciodata la greu.
oricum nu dispera.mai sunt multe slujbe bune in lume.asa a fost sa fie. Dumnezeu ti-a luat ceva cu gandul ca mai tarziu sa-ti ofere ceva mult mai bun.sa nu incetezi sa renunti niciodata. Exista minuni si cu siguranta Exista si Dumnezeu.eu iti doresc putere ca sa poti trece peste aceasta problema, sanatate si multa fericire in viata!
succes!laughing