| justgabriela a întrebat:

Întâmpin o problemă care a început in 2010 cu Casa Asigurarilor Nationale de Sanatate. În 2008 am inchis o firmă PF iar mai apoi în 2010 am primit un titlu executoriu prin care mi se cerea sa achit o suma destul de considerabilă. M-am judecat cu cei de la CAS timp de un an. am contestat si am castigat anularea formelor de executare iar acum in 2014 am primit din nou acelasi titlu de executare, cu aceeasi suma numai ca este de la ANAF. Cei de la ANAF nu au luat considerare contestatia făcută in 2010. Întrebarea mea este. Banii respectivi se pot sterge de la finanțe. pentru că eu am ca suma prin judecare nu se poate anula. Vă multumesc anticipat

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui un element esential pentru un raspuns corect, respectiv daca instanta a anulat suma contestata sau a anulat numai formele de executare. Spune asta si o sa-ti dau un raspuns concret.

| justgabriela explică (pentru Ioandelasal):

Buna ziua, va multumesc pentru raspuns. Instanta a anulat numai formele de executare. Astept raspunsul dvs!

| Ioandelasal a răspuns (pentru justgabriela):

Ar fi trebuit sa soliciti anularea sumei. Va trebui sa o faci acum.

| pietrean a răspuns:

Daca in instanta, s-a anulat doar forma de executare, pentru recuperarea banilor, esti bun de plata! Imi pare rau, dar sa stii ca sunt multi in situatia ta.