| TwistO a întrebat:

Intrebarea mea este urmatoarea:
Pot trimite un colet din tara, in Nigeria prin posta romana?
Persoana cu, care am luat contactul mi-a dat toate datele de contact unde trebuie sa trimit coletul.
Dar nu sunt sigur daca se poate.
Care ar fi costul?
Funda celui mai explicit raspuns.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti trimite. Costul este in functie de greutatea coletului si modul de trimitere. Du-te la o agentie postala si afli exact.
P.S. Te-ai informat sa nu fie o teapa?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti trimite, te duci la posta si te informezi.

Presupun ca trimiti cuiva cunoscut ceva, nu de alta dar 99% a tot ce inseamna tranzactii pe net legate de Nigeria sunt tepe 100%

| mihai69 a răspuns:

Mamă! ce țeapă mare îți iei!
Păcat că nu vrei să asculți.
Caută pe net după "nigerian scam" și poate pe urmă crezi!
www.scamwatch.gov.au/content/index.phtml/tag/nigerian419scams

| TwistO explică (pentru mihai69):

Persoana care-mi trimite banii este din Anglia, si vrea ca acel colet pe care-l trimit sa ajunga in nigeria.

| TwistO explică:

Persoana imi trimite banii in avans.
Multumesc amandurora pentru raspunsuri. Succes in continuare