| DonEduardo a întrebat:

Investitiile imobiliare sunt si acum o afacere profitabila?

Răspuns Câştigător
| Unsfatbun a răspuns:

Afacerile privind investițiile imobiliare au fost și sunt profitabile. Doar că, așa cum este firesc, trebuiesc făcute cu cap.
Dacă cumperi o dărâmătură de casă, într-un sat uitat de lume, o renovezi, apoi o scoți la vânzare, ai pierdut din start.
In general, astfel de afacere funcționează în orașe dezvoltate.
Până la urmă, orice afacere are riscurile ei! Succes!

| DonEduardo explică (pentru Unsfatbun):

Multumesc.

| Unsfatbun a răspuns (pentru DonEduardo):

Cu mare drag!
Uite, de exemplu, ai putea să achiziționezi un apartament, într-un oraș dezvoltat, îl pui la punct, apoi îl închiriezi.
Pentru că în astfel de orașe, vin studenți din provincie ori oameni să lucreze.
Iar dacă vrei să ai succes, reține ce-ți spune un necunoscut: afacerile nu se fac in familie. Gen: pui tu o parte, pune și cumnatul tău o parte, mai pune și fratele tău ceva și ați luat un imobil. Mereu apar discuții și nu o să vă meargă.
Ai făcut un pas. Ai cerut un sfat pe net. Ok. Mai întreabă.
Eu cred că o să reușești. Nu uita că în joc sunt niște bănuți și trebuie eriozitate maximă, mare atenție la detalii și răbdare.
Toate cele dorite!

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De preferat unui depozit bancar in euro cu 0% dobândă

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da

| Balalau95 a răspuns:

Da, intotdeauna au fost si vor fi, cu mici exceptii cum a fost 2008 cand preturile au scazut brusc

Investiția în imobiliare este profitabilă indiferent de perioadă.

Cele inteligente nu au de suferit nici măcar în cele mai adânci perioade de recesiune.
Problema e că mulți care investesc o fac prost și au senzația că "nu merge domeniul" - nu că nu se pricep ei.