| anonim_4396 a întrebat:

La ce banca sa fac un depozit?

Răspuns Câştigător
| florina_9797 a răspuns:

Ce mai bine e sa faci un depozit la CEC pentru ca ai 6.5%dobanda daca ii depui in cont privilegiu si iti da posibilitatea sa scoti la orice moment si orice sumasau cu dobina fixa de 9%

4 răspunsuri:
| carmen_9743 a răspuns:

Nu stiu cat de bine e sa faci depozit cand e criza financiara, mai asteapta putin. Atunci cand bancile maresc dobanzile la depozite sigur, sigur nu-i semn bun!

| stefybx a răspuns:

Toate bancile acum au un sistem de depozit cu numele Acces Plus in care poti depune de la 500-1000ron cat vrei si care benericiaza de o dobanda intre 11-14% dar care nu este restrictionat de nici o alta prevedere. Din acest depozit poti scoate sau redirectiona orice suma in contul curent sau alt cont cand doresti. Se mai numeste si cont de economii.Nu se percepe comision pentru aceste operatiuni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti recomand cu placere www.depozite-bancare.ro, intrucat este singurul site(din cate am vizitat eu) actulizat unde poti compara in functie de RANDAMANET, orice depozit bancar sau cont de economii! Incerca-l!

| Vis curat a răspuns:

Sfatul meu este sa faci un depozit la vedere, cu posibilitatea de transfer pe un card pentru a-ti fi la indemana oricand ai avea nevoie de "un ban" atunci cand ramai descoperit si asta fara sa afecteze diferenta ramasa in depozit. Alege o banca care percepe minimul de comision pentru utilizarea si folosinta acestui depozit, dar care in acelasi timp acorda o dobanda avantajoasa in raport cu restul pietei. Personal, te sfatuiesc sa acorzi atentie celor de la ING pentru ca au unele dintre cele mai bune oferte. Sper ca raspunsul meu sa-ti fei de folos.
Iti doresc bafta :-)