| anonim_4396 a întrebat:

la ce banca trebuie sa imi fac card in euro ca sa pot retrage banii din contul paypal. am card la BRD dar nu e acceptat, desi e in euro...

Răspuns Câştigător
| volt a răspuns:

ING are un sistem mai rapid si comisioane mai mici

3 răspunsuri:
| username_7558 a răspuns:

Nu e nevoie să ai faci neapărat card in ERUO, poate să fie şi în lei, şi în USD, orice. Banca face conversia automată a monedei, din moneda cardului în cea a contului, la cursul afişat al zilei.

(Din câte ştiu eu de pe când foloseam Paypal doar carduri româneşti, Pazpal nu le acceptă drept "ataşate". Poţi efectua plăţi cu ele, dar prin transfer direct. Adică le poţi folosi drept metode de plată, dar nu poţi efectua transferuri între ele şi contul de paypal.)

| volt a răspuns:

Eu am la Ing. Visa electron in euro. merge perfect. La fel si la raiffeisen. tot Visa electron

| valah a răspuns:

intre ing si raiffeisen care e de preferat, din punctul asta de vedere (paypal)?