| Jdjsnshxjxjshdhx a întrebat:

La ce facultate trebuie sa dau daca vreau sa-mi deschid ceva cu asigurări auto?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu-ti trebuie facultate sa deschizi o afacere.
Dar nah poate te ajuta aia de administrare a afacerilor, facultate, profil ce o fi, dar poti si fara.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa-ti deschizi o afacere cu auto ( ca sa ma exporim exact, cu ciuvintele tale), nu-ti trebuie facultate, ci doar o mana de bani si spatiul alocat pentru desfasurarea afacerii, plus actele de infiintare a companiei, cu toate autorizarile de functionare luate.

| Donsavas a răspuns:

Poti sa deschizi firma si fara bac sau facultate. Te descurci si fara dacă iti dai interesul.

| siriusblack98 a răspuns:

Ce treaba are una cu alta? Nu ai nevoie de facultate ca să îți deschizi asa ceva și nici nu te vor învața acolo cum să-i faci asigurarea la Dacia lui Nea Gică.

| rRamses a răspuns:

ASE-ul ar fi, pentru ca te invata de antreprenoriat si alte prostii.
Dar iti spun din proprie experienta ca nu o sa inveti mare chestie sau nimic, pentru ca este o gramada teorie inutila din punctul meu de vedere si practica deloc, deci daca vrei sa inveti sa faci antreprenoriat cel mai bine ar fi sa inveti de la o persoana care se ocupa deja cu asa ceva.