| Mih78585667 a întrebat:

Locuri de munca online?
Nu programator sau mai știu eu ce.
Și nici țepe.
Locuri de munca online serioase dar sa nu necesite bac sau cu tot cu bac.

Răspuns Câştigător
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Sunt mai multe obțiuni
1. Hacker
2. Programator tongue
3. Creator de site
4. Celebritate
5. YouTuber (nu se plătește după un milion de abonați sau mai puțin, depinde de spectatori happy )
6. Șomerwinking
7. Creator de site stil TPU

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Am dat prea multe detalii! sad

| Simpatic a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Vad ca copii raspund la alti copii, hacker nu este un loc de munca,nu primesti nicaieri o diploma ca esti hacker sau o carte de munca ca hacker, daca nu stiai a fi hacker in primul rand inseamna ca fii un infractor cybernetic, ca acum nu toti hackerii fac rau ca exista ethical hacker si bla bla, eu am zis la ce face referire acel termen pe internet.
Meseria asemanatoare si totodata legala fata de un hacker poate sa fie administrator de retea, programator, IT-ist, expert securitate/cybersecuritate etc
Desigur ca si experti in securitate, programatori etc in cadrul societatii/multinationalei in care lucreaza fac de ex. teste de penetrare ale retelei, aceasta metoda o fac si hackerii pentru descoperirea vulnerabilitatilor, dar cum spuneam unii o fac ca sa stie ce usi sa inchida iar altii o fac tocmai ca sa poata ataca acolo, deci tine de etica dupa parerea mea. In concluzie asta ar trebui sa faca diferenta intre un hacker si un IT-ist/progrmator/expert la fel de bun precum un hacker si anume SCOPUL!

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru Simpatic):

Dacă a vrut meserii, i-am dat câteva!
Știu că hacker nu este o meserie, dar dacă nu are bac și programator nu vrea, ce ar merge?

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru Simpatic):

Dap, sunt destul de ciudatăwinking

27 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aia cu bacu in cap la angajare o sa se aleaga cu muncitori asiatici daca o tin asa. Nici celalalte tari din ue nu cer asa ceva pentru a castiga 1000€ pe luna numai romanu ca e el betiv fara dinti in gura

| Violleta2022 a răspuns:

Baiete, locuri de munca online serioase, sunt doar pentru profesionisti, pe site-urile profesionistilor.
Pentru labarala, nu sunt locuri de munca online.
Vrei de munca, dar nu ai habar de programare si alte chestii profesionale, iesi la munca campului, mergi la sere, la plantat flori si legume si vei castiga un banut cinstit.

| Celcestietot a răspuns:

Aici poti deveni ceea ce vrei tu, fara BAC https://www.fiverr.com. Cred ca este cel mai bun site pentru oricine, site mai bun ca acesta nu cred ca exista.

| JusTPauL a răspuns (pentru Celcestietot):

Tu ai făcut bani în el?
În ce domenii te ai băgat?

| Celcestietot a răspuns (pentru JusTPauL):

Nu am facut, dar cunosc oameni care au facut. Spre exemplu uitate la recenzii, daca vrei sa cumperi ceva, sau daca ai tu ceva proiect, bineinteles ca nu conteaza nimic, recenziile te recomanda. M-as fi bagat fi bagat si eu, dar acum am de invatat pentru ceva si nu am timp, ma apuc de la jumatea verii. Daca reusesc sa fac ceva, te anunt daca vreiwinking. Si ma bag la facut mape sau la design pentru diverse (logouri, texturi).

| JusTPauL a răspuns (pentru Celcestietot):

Le ai cu photoshopul?
Eu m-am uitat la editari, am văzut ce video fac unii, deci sunt foarte mulți și chiar buni în toate domeniile. E destul de greu sa faci ceva dacă nu ești foarte bun la 1 lucru.

| Celcestietot a răspuns (pentru JusTPauL):

Cu editatul imaginilor, la asta m-am referit. Pot învăța repede mai ales la editat imagini în programe și la videoclipuri. Dar momentan la imagini, că la altceva nu m-am ocupat.

| flixbuster a răspuns:

Stai ma sa inteleg, adica programator e neserios?

Fa ba videochat daca ai cu ce ca e online, nu necesita bac si e cel mai bine platit job din rromania (cu dublu r mic, pentru cei ca tine).

| Mih78585667 explică (pentru flixbuster):

Nu e neserios dar trebuie să învăț foarte mult nu?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mih78585667):

Si? Asta te diferentiaza de altii.

Ca programator poti depasi 3000 de euro/luna in mana dupa 5-6 ani, in Romania. In afara sunt salarii mult mai mari.

+ ca mai ai si alte beneficii: actiuni, bonusuri, asigurare medicala privata (multe firme ofera pentru toata familia), etc.

| Mih78585667 explică (pentru Cosmin86):

Auzi da spune-mi și mie ce ar trebui sa urmez că sa ajung programator?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mih78585667):

Eu iti recomand sa faci politehnica, au si robotica. Cred ca e cea mai buna facultate din tara pentru asa ceva, in cei 4 ani am facut o gramada de proiecte practice (spre exemplu sa faci un messenger sau un DC++ de la zero).

O alternativa buna e cibernetica de la ASE. Celelalte facultati sunt cam "apa de ploaie" in domeniul asta.

Uite aici, sa te orientezi:
https://stirileprotv.ro/......istem.html

| Sonia822 a răspuns:

Nu exista locuri de munca serioase on line. Mergi si da-ti bacul, pentru a gasi un loc de munca ``ca lumea``. Cu atitudinea asta, nu ajungi departe. Exceptand faptul ca ai putea fi o persoana cu handicap locomotor, nu poti sta acasa, asteptand sa curga banii.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sonia822):

Ce BAC sa dea? ca are doar 15 ani!
Este un cocphil care stie sa se joaca pe computer si crede ca are habar sa faca ceva bani in felul asta.

| Sonia822 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu scrie nicaieri ca are 15 ani

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sonia822):

Ba scrie, chiar de catre el, uite aici declaratia lui din martie 2019:
"în 19 Martie | Mih78585667 a întrebat:
Am 15 ani 1.75..."

deschide linkul si vei vedea ce a declarat atunci:
https://www.tpu.ro/......0lei-dati/

| Mih78585667 explică (pentru Violleta2022):

Haha? tu chiar crezi că toți copii sunt așa?
Nici n-am computer
Cine d***u mai spune computer?
E ori laptop ori calculator
Nu te mai da mare femeie că nu esti!
Degeaba spui că în online sunt doar profesioniști
Sunt sute de oameni care n-au bacul și câștigă bani mulți
Da na așa e Romania fiecare sunteți unii că tine domnișoara sunteți limitați și credeți că numai unele locuri de munca sunt reale restul vrajeli

| Delcatty a răspuns:

Invata o limba straina mai cautata precum olandeza, daneza sau chineza si mergi pe un site ca fiverr.com sa faci traduceri. O sa fii platit cu mai putin decat ai face daca ai fi translator autorizat, dar merge pentru un job din confortul casei si la orice ora.

| Mih78585667 explică:

Mna limitații tot limitați rămân
Tu te iei de mine că nu am scris corect dar tu ai tupeul sa spui că lucrezi cu profesioniști IT da faci greșeli în scriere?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mih78585667):

Doar atata esti capabil sa spui, cand ti se arata lungul nasului?
Pune mana pe carte, ca la varsta ta este unica responsabilitate pe care o ai: invatatul!
Invata sa ai BUN SIMT si sa raspunzi, numai cand esti intrebat, ori cand stii acel subiect foarte bine. Nu te ajuta cu nimic prostia, dimpotriva, te faci singur de rusine.
PS Pune mana pe gramatica aia, ca-i de jale!

| Elena098 a răspuns:

Dacă vrei să ai un surplus de bani, pe lângă salariu, tot ce trebuie sa faci e să accesezi linkul următor https://djimoney.xyz/937063368968665/
și să începi să câștigi din vizionarea reclamelor! Nu ai nimic de pierdut, încearcă și tu!