| Paulfcsb15 a întrebat:

M-am mutat de curand la tara si am in spatele casei vreo 30 de ari de pamant pe care nu il folosesc dati-mi idei ce as putea face cu el sa-mi iasa o investitie!

Răspuns Câştigător
| Surtulecs a răspuns:

Sunt companii ce cauta sa foloseasca pamant din mediul rural!
Tu te poti duce la compania respectiva sa faci un contract prin care semnezi ca esti de acord ca acea companie sa ti exploateze acel pamant contra a nu stiu cat la % din productie sau sa ti ofere venit, de asemenea nu stiu cat la %.
Depinde de zona unde locuiti. Puteti sa va interesati de companiile din zona daca exista sau cele dispuse printr-o distanta sa exploateze.

Sper ca v-am ajutat!

| Holiday a răspuns (pentru Surtulecs):

Nu arendeaza nimeni 30 de ari. Cred ca nu intelegi ce suprafata este...

| missfatadelatara a răspuns (pentru Surtulecs):

N-am găsit eu doritori pentru 2 ha și tu crezi ca cineva ia 30 ari?

5 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Ai putea sa plantezi stejari, si cand ajung la maturitate ii vinzi.
Obtii 200-300 m cubi la hectar cu cel putin 150Euro m cub.
Cam 100.000 de euro pe 3 ha de teren.

| Sarcopt a răspuns:

Pomi fructiferi

| Volsvagan70 a răspuns:

Iti deschizi un magazin, cresti porci.