| UndercoverGirl_1581 a întrebat:

M-ar interesa un curs de bucatar la mine in oras, am 17 ani, pot s-o fac chiar daca n-am terminat cu scoala? e pe 3 luni, cu ce ma poate ajuta mai exact acel curs? ce as putea face pe urma, am auzit ca dupa cele 3 luni trebuie sa dau un fel de examen/test...si atunci vad daca pic sau nu, daca iau examenu primesc vreo diploma? si cu ce ma poate ajuta? cine stie despre ce vorbesc va rog as vrea mai multe detalii, multumesckiss

6 răspunsuri:
| elena a răspuns:

FEG, contracost, 1 an, teorie la sala, putina practica la un restaurant, diploma atestata de Ministerul Muncii, apoi urmeaza sa-ti cauti singur serviciu si sa practici ceea ce iti doresti.

| tarziu a răspuns:

Cursul e doar punctul de plecare daca vrei sa mergi mai departe in domeniu, te invata doar teorie, de exemplu temperaturile la care se tine carnea sau faptul ca pestele nu se recongeleaza. Examenul e la vrajeala, daca participi la curs e aproape imposibil sa'l pici. Daca vrei o cariera in domeniu, ai putea sa incepi cu un restaurant unde este un bucatar foarte bun, de la care sa furi meserie. Mai departe poti sa faci o gramada de cursuri si specializari in tara sau afara. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa iti de-a o diploma.
Cand ai sa te duci sa te angajezi, ai sa ai un atuu in plus.
Nu ai sa fii tu bucatar...profesionist doar cu diploma.
Iti trebuie si multa imaginatie.
Cartile de bucate, sunt pentru a le urmari...sa stii ca nu iti da tot mura-n gura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un curs de bucatar dureaza 20 de saptamani, rebuie sa faci teorie si practica, daca mergi si la scoala nu poti sa le faci pe ambele in acelasi timp fiindca esti toata saptamana ocupat cu cursurile.

| cristinela a răspuns:

Pai daca scoala unde vrei sa il faci e acreditata, o sa primesti o diploma, cu care poti fi cel mult ajutor de bucatar.Sunt localuri care cer, macar acea diploma sa o ai. Orice calificare, orice curs o sa iti prinda bine la un moment dat, mai ales in ziua de azi cand e asa greu cu locurile de munca. Apoi in bucatarie e binevenita orice initiere, cat de mica, o sa vezi.