| help_7019 a întrebat:

Ma ajutati? Sunt la capatul puterilor, chiar am nevoie de ajutor... cititi-mi prima intrebare. Multumesc sad!

4 răspunsuri:
| z8 a răspuns:

Nu. Iti asumi responsabilitatea pentru actiunile tale. Ai stiu sa iei bani, acum trebuie conform contractului pe care l-ai semnat, sa ii dai inapoi. Mai mult ca sigur ca ai luat si un credit f scump, ca daca ai ajuns sa pui intrebari d-astea, nu cred ca te calificai la unul mai ieftin.

Daca vreau sa fac caritate, dau pentru. un copil care a avut ghinionul sa se nasca cu o boala genetica si cu parinti saraci, nu cuiva ce umbla dupa satisfactie imediata nemeritata contra agoniei pe termen lung, adica creditul.

De curiozitate, tu vezi altfel lucrurile? Daca ai avea bani de dat, ai da unuia care face ce faci tu, sau unuia care nici n-a avut posibilitatea sa-si faca alegerile in viata (ex. copil bolnav)?

Bafta-ti doresc si sa inveti ceva din asta.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și eu sunt datoare vândută, acum suport toate consecințele cu multe restricții că situația actuală este extrem de nefavorabilă și trebuie să mă organizez în funcție de ea, cu un salariu mult mai mic decât înainte!
Nu ești singura persoană cu astfel de probleme, trebuie să găsești o cale de mijloc.
Succes.
Pa, pa.

| KellyGreen a răspuns:

Ar fi trebuit sa te gandesti dinainte ce o sa faci daca o sa ajungi in situatiia asta. Sincer nu cred ca o sa iti intinda cineva o mana de ajutor pentru ca traim in lumea in care traim. Multi nici nu iti cred povestea si cred ca e doar o inventie de fapt cred ca toti te credem 1% din tot ce ne spui.Ar fi trebuit sa te gandesti inainte de a lua creditul. De fapt si de drept e foatre corect ce se intampla si data viitoare gandeste-te de 2 ori inainte sa faci asa ceva. Iti doresc noroc si poate pe ultimul metru o sa faci ceva si o sa scapi!

Răspuns utilizator avertizat