| LaTulipeNoire a întrebat:

Ma pot duce la posta sa intreb daca a sosit un colet fara a avea avizul venit in posta? M-am saturat sa astept si vreau sa vad daca a venit! Pot ridica coletul fara aceea insintare? Multumesc!

7 răspunsuri:
| alexgogo a răspuns:

Da, mergi cu buletinul. e ok.

| push2gl a răspuns:

Daca le zici numele ar trebui sa verifice in magazie dar astazi nu lucreaza toate oficiile.mai sigur luni in functie de cand ti-a fost trimis

| gabriela_7244 a răspuns:

Cu siguranta, daca ai buletinul la tine, si coletul este pe numele tau poti ridica coletul si fara instiintare

| yumeee a răspuns:

Păi dacă nu ai primit avizul înseamnă că nu a sosit coletul, deci nu ai ce ridica.
Contactează persoana (sau site-ul) care ţi-a trimis coletul şi vezi de ce nu a ajuns.

| marga09 a răspuns:

Daca a trecut de 4 zile si nu ai primit avizul fugi repede la posta si intreaba.

| Irinna a răspuns:

Da poti merge, important este sa ai buletinul la tine, daca vrei sa si ridici coletul.

| ViseColorate_6532 a răspuns:

Da. Si eu fac la fel. Daca nu vine ma duc la posta si intreb daca a venit un colet pe numele X. Poate sa iti zica ca nu a venit si trebuie sa mai astepti sau poate sa iti zica ca a venit si il poti ridica.
Sepr ca te-am ajutat :*.