| Roman_Catalin_1994 a întrebat:

acum o saptamana am facut comanda de pe olx, i-am dat toate datele corect celui la care am facut comanda. l-a trimis baiatul (toate bune si frumoase pana aici ) am fost dupa aia in fiecare zi la posta sa intreb daca nu mi-a venit vreun colet si cei de acolo imi ziceau ca nu. Vazand ca nici astazi nu a sosit am vorbit cu cel de la care am luat produs si mi-a spus ca ajuns la el inapoi deaorece nu am ridicat coletul!

deci intrebarea: ce s-a intamplat? (daca nici nu mi-a sosit la posta)

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Știi sigur că ți-a fost trimis prin Poșta Română? Dacă coletul ți-ar fi sosit, atunci, aprox. zece zile, el ar fi rămas în magazia lor (chiar dacă ai fi plătit la ridicare taxa de magazinaj/zi). Abia după aceea ar fi fost returnat... Între timp, ai fi primit avize (repetate) acasă, în cutia poștală, în care erai înștiințat că trebuie să mergi să ți-l ridici.
Dacă ai o vecină la poștă, roag-o să te informeze dacă coletul tău chiar a ajuns la Oficiul Poștal de care aparții, fiindcă la ei sunt înregistrate absolut toate ieșirile/intrările recomandatelor, coletelor, cât și a altor servicii poștale. Poți face chiar tu o solicitare în scris, în care să soliciti informații cu privire la coletul tău și la faptul că nu ai fost înștiințat.
Dacă nu este înregistrat, înseamnă că nici măcar nu ți-a fost expediat. happy

| Roman_Catalin_1994 explică (pentru floresdemayo):

Bine mersi am sa vad mersi

3 răspunsuri:
| Otto2014 a răspuns:

Poate nu erai acasa.

| Roman_Catalin_1994 explică (pentru Otto2014):

Doamna de la posta e vecina cu mine deci nu se pune problema de asta