| Ingognito a întrebat:

Ma tot uit pe aici sa gasesc un loc de munca si ma gandeam ca ar fi frumos sa ma angajez la un loc de munca unde pot invata si o meserie unde pot pleca cu o calificare de acolo pana iau bacul dar nu prea stiu ce credeti ca ar putea fi buna sau in ce meserie pot gasi de lucru mai usor fara experienta dar sa fac si o calificare?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mecanic pe locomotiva, te invata ei si nu ai nevoie de B-A-C doar liceul. Castigi mai multi bani in comparatie cu unu care are bac si e injurat de sef toata ziua iar tu stai cu radioul pornit si peisajul in fata.

| Cosmin86 a răspuns:

Oricum dupa bac urmeaza facultatea... nu e mai bine sa te angajezi in timpul facultatii? Eu m-am angajat din anul 3 si a fost foarte ok.