| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am uitat PIN-ul asa ca stiu ca trebuie sa imi fac o regenerare de pin si trebuie semnatura celui care a facut imputernicire deoarece sunt minor
exista unele exceptii prin care regenerarea aceea s-ar putea face fara semnatura lu... mama, dar cu acordul ei (adica sa stie de treaba asta) ea nu poate veni sa semneze

1 răspuns:
| Akihito a răspuns:

PIN-ul de la telefon? Daca da atunci apelea *100#, apoi alegi servicii, apoi cod puk(de pe alt telefon care e in aceeasi retea), introduci numarul de telefon, si s-ar putea sa iti ceara un cod, acesta este reprezentat de ultimele 6 cifre din cnp-up persoanei (daca e abonament) daca e cartela nu iti cere. Bafta!