| Laura6532 a întrebat:

Mi-au expirat cardurile de la BCR si Raiffaisen in februarie, dar inca nu am primit SMS sa ma duc sa le iau.Cum sa procedez?

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Trebuie să te prezinti la BCR cu actul de identitate si cu cardul expirat.
La fel și la Raiffaisen Bank.
Ți le vor înlocui pe loc.

(du-te in aceleasi locatii, unde ai deschis cardurile, data trecută)

La BT te anunțau inainte cu o lună (de a expira) printr-un SMS. Ti-l trimiteau si la domiciliu, dacă accesai siteul lor, sectiunea "îmi expiră cardul"
Taxa de livrare era 14.99 lei; si se percepea din contul tău. Daca nu doreai sa il primesti acasa, il puteai ridica gratuit din unitatea BT dupa expirare.

| Izabela000 a răspuns (pentru floresdemayo):

Am si eu problema asta, tot cu BCR si Raiffaisen.Deci,cu alte cuvinte, nu mi le puteau trimite la domiciliu fara sa cer eu asta, nu?

| elemonis a răspuns:

Buna.
Suni la ei sau mergi personal la banci si ceri informatii. Doar ei iti pot da un raspuns complet si corect 100%.