| sindeiu a întrebat:

Mi s-a blocat cardul bcr ca sa-l deblochez trebuie sa dau ceva bani sau pot suna la ei si sa ma rezolve si cum le arat ca eu detin cardul daca sun?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Nu, ca nu am card la BCR. Ii suni si afli, ca oricum e gratis.

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti s-a blocat cardul sau ai gresit pinul si ti-a ramas blocat in bancomat?

| Violleta2022 a răspuns:

Unde ti s-a blocat cardul?
Intr-un automat bancar, online, pe un site, de catre vreun program?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu costă. Le spui numărul cardului.

| sindeiu explică (pentru sadrian46):

Si cum verifica daca este al meu cardul?

| sadrian46 a răspuns (pentru sindeiu):

Un card cu un anumit număr este cuplat cu un anumit nume. Așa se verifică.

| Wr3nch a răspuns:

Poti suna la ei si te ajuta. Dar daca esti minor e nevoie de un părinte.

| sindeiu explică (pentru Wr3nch):

Si nu mere sa sun si sa vorbesc dar fara parinte?

| Wr3nch a răspuns (pentru sindeiu):

Merge incercat, dar de obicei e nevoie de un adult, mai ales daca cardul nu e pe numele tau sau nu ai buletin

| sindeiu explică (pentru Wr3nch):

Cardul este pe numele meu si am si buletin

| sindeiu explică (pentru Wr3nch):

Eu vreau sa stiu cum verifica ca e al meu cardul daca i sun si nu e furat stii tu cumva?

| sindeiu explică (pentru sindeiu):

Mersi de ajutortongue

| mi25 a răspuns (pentru sindeiu):

Te intreaba data nasterii, apoi te intreaba ultimele cifre ale cardului, ale CNP-ului, locul nasterii, adresa actuala si alte date pe care nu are cum sa le stie cel ce ti l-a furat. Eu am patit de mai multe ori. Dar... trebuie sa te inarmezi cu rabdare si sa faci ceea ce-ti spune robotul, deoarece cu el intri prima data "la vorba" si astepti 2-3 minute pana la 20-25 de minute.

| mi25 a răspuns (pentru sindeiu):

Daca este pe numele tau, doar tu ai dreptul sa vorbesti.

| Wr3nch a răspuns (pentru sindeiu):

Nu, ca nu am card la BCR. Ii suni si afli, ca oricum e gratis.

| mi25 a răspuns:

Si inca ceva: trebuie sa fie doar titularul cardului care vorbeste, nu este luata in seama alta persoana. Daca ti s-a eliberat card inseamna ca tu esti responsabil de el, nu parintii sau alta persoana.

Răspuns utilizator avertizat