| AndrewR a întrebat:

Neata! Am si eu o nelamurire, as vrea sa ma ajutati cu o informatie, cineva care este in masura. Am mers ieri pe seara la un tonomat de la bcr, unde poti alimenta propriul card cu o anumita suma de bani. Am introdus cardul, am depus banii, mi-a eliberat chitanta(pe care o am) cum ca a fost tranzactie aprobata, banii nu sunt in cont, care este problema si ce se poate face? Am sunat la ei si mi-au zis sa astept, ca nu apare nicio alimentare a contului?!

Răspuns Câştigător
| Alexee33e3 a răspuns:

Am pățit și eu, daca ai facut tranzacția si ai chitanța va apărea în sistem, du-te la banca si vorbeste cu ei

| AndrewR explică (pentru Alexee33e3):

Am facut tranzactia, doar ca am ramas cu chitanta, fara bani. Ei mi au zis ca o sa investigheze in 4 sau mai multe zile, pentru ca la ei in sistem nu apare nicio depunere, totusi chitanta si camerele care sunt acolo trebuie sa demonstreze cumva.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Am sunat la ei si mi au zis sa astept"

cred că asta trebuie să faci, calm

| sofisis a răspuns:

Ieri seara au avut niste problem cu serverele. Nu a mers nici onlinebanking-ul. Sa nu pierzi chitanta. Se va rezolva.

| AndrewR explică (pentru sofisis):

Culmea. Exact cand au avut probleme, atunci am depus banii, ma gandesc ca nu a mers internetul si de asta nu s au transferat banii..altfel nu mi explic..nu mi s-a mai intamplat pana acum, si totusi depun des.

| Paula2018 a răspuns:

Probabil a fost o eroare in sistem, cam neplacuta ce e drept si trebuie sa astepti sa o remedieze. Atata timp cat ai chitanta e ok, ai o justificare.

| AndrewR explică:

Da, este neplacut sa iti blocheze banii atata timp, pana se fac verificari, adica astepti pe banii tai. Pana la urma este o banca nationala, nu un tonomat, cineva la problemele astea ar trebui sa se sesizeze imediat. Mi au zis ca in termen de 4 zile sau mai mult in functie de investigari, adica nu inteleg de ce ar trebui sa dureze atat de mult, cat timp am o dovada foarte clara, chitanta. Acum imi este teama sa nu ma trezesc cu un raspuns negativ. Cu toate ca exista dovezile depunerii.