| valyionutzz a întrebat:

Niste idei de facut multi bani cu adsense?

Ceva de scurta durata? Adica sa nu astept 6 luni pana la monetizare, gen blogger...

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ce intelegi prin "multi bani" ma rog? Cea mai sigura cale pentru bani ceva mai repejor e afilierea directa. AdSense e de tot rahatul. La vinzarea de chestii in regim de afiliere iei un ban serios per vinzare (de exemplu poti lua si ~100 de dolari pentru vinzarea unui pachet de hosting).

| valyionutzz explică (pentru KodrutZ):

Pai inteleg ce-mi spui tu, dar pentru asta nu am nevoie de niste servere, mai exact linux-uri?

| KodrutZ a răspuns (pentru valyionutzz):

Nope, nu intelegi absolut nimic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista ce vrei tu, poate daca cumperi un blog/site cu trafic creat deja. Orice manareala o sa fie detectata de google si nu ai sa primesti niciun ban

| CPAElites a răspuns:

Lasa dracu adsense.
Apuca-te de PPI sau CPA
intra pe cpaelites.com

| Uzi17 a răspuns:

Nu cred ca o sa gasesti vreun raspuns bun aici. Cauta pe forumuri de monetizare sau hacking(la sectiunile de monetizare)

| TPUAddict a răspuns:

Nu stiu cum e cu adsense dar uite, am ceva mai bun: uite aici cateva metode...
O modalitate de a mai face niște bani de acasă... Nu prea multi pentru început, dar cu timpul se vor strânge...
Ce presupune metoda...
Dați click pe http://q.gs/8nOSK, așteptați 5 secunde apoi apăsați skip ad. O sa fiți redirecționați pe o pagina unde dați click pe sign up și va faceți cont(cu date reale pentru a va putea ridica banii).
Apoi nu trebuie decât sa intrați odată pe zi și sa va uitați la 4 reclame(cate 20 de secunde din fiecare)... Și vedeți cum cresc banii!
O alta modalitate, dar asta nu mai tine de cat de mult muncesti ci de cate chestionare vei avea este daedalus.
Tot ce trebuie sa faci este sa intri aici -> http://bit.ly/1EQX9kM si sa te inregistrezi. Vei primi la inregistrare 50 de centi iar mai apoi primesti pe email chestionare care valoreaza intre 30 de centi si 1.5 euro, in functie de marimea chestionarului. Nu sunt castiguri mari dar veti reusi sa strangeti ceva, dar daca sunteti norocosi veti putea sa va rotunjiti putin veniturile... Asa ca merita sa incercati sa va inscrieti... Luati banii, nu ii dati!
Si o alta modalitate...
Asa... sa incepem cu inceputul (sunt decat cativa pasi de urmat)
->in primul rand veti dezactiva adblock sau orice alt program care blocheaza reclamele(voi veti lucra in publicitate, pentru asta este nevoie sa nu o blocati)
->dupa ce ati facut asta dati click pe http://q.gs/8ihhS si asteptati 5 secunde apoi click in dreapta sus SKIP AD si veti fi redirectionat pe o pagina unde va trebui sa va faceti cont ori sa va logati cu facebook-ul
->dupa ce v-ati logat nu trebuie decat sa copiati link-ul (pe care vreti sa-l postati) in bara din site apasati "Shrink!" si copiati din nou acel link si il share-uiti unde vreti voi...
CU CAT PROMOVATI MAI MULTE LINK-URI CU ATAT FACETI MAI MULTI BANI!
SPOR LA FACUT BANI!