| va5iok96 a întrebat:

Mi-am faut un cont pe youtube cu gindul sa fac bani,am auns la monetizare dar acolo nu era asa ceva si cerculetul nu era verde adica nu era activat,m-am uitat la un video unde imi explica cum sa fac ca sa pot primi bani de la vizualizari,si parca am facut ca si acolo,am ajuns la etapa d cum sa-mi fac un cont pe google Adsense,si parc am completat tot ce era necesar,si intr-un final mi-a spus sa astept o saptamana ca sa fie activat,si azi de dimineata cind m-am uitat,nu stiu ce am mai facut,dar mi-a aparut cerculetul cel de culoare verde, si mi-a aparut si rubrica de mnetizare, am incarcat niste video si le-am pus la monetizare.Intrebarea mea este ce trebuie sa mai fac? Si daca mi sa activat tot ce trebuie de activat?

Răspuns Câştigător
| EduTz55 a răspuns:

Nu trebuie decât sa faci vizualizări la filmuletele tale. Atunci cand ai activat opțiunea de Monetize ai permis celor de la You Tube sa introducă diferite reclame pe parcursul videoului tau, ei făcând bani din aceste reclame. Nu se pune problema de scoatere a banilor (adică sa ii ai în mana) daca nu ai un canal stabil si relativ multe vizualizări. Din experiență iti spun ca la 1000-2000 de vizualizări poti obține undeva la 1$.

| va5iok96 explică (pentru EduTz55):

1000-2000 de vizulizari in general sau numai la 1 singur video?

2 răspunsuri:
| va5iok96 explică:

Vizualizarile se iau in consideratie toate la un loc sa stringi spre ex (100 000)sau numai la un singur video.