| rumi36 a întrebat:

Salut TPU.
Am avut un canal de Youtube la care am avut asociat un cont adsense dar canalul mi-a fost spart si nu l-am mai putut recupera.Mi-am facut alt canal pana am ajuns sa pot aplica pentru monetizare dar nu canalul nu mi-a fost aprobat din cauza unor "conturi dublura si trebuia sa inchid contul care a fost spart dar n-aveam cum pentru că n-am mai putut accesa niciun serviciu google.
Am zis sa mai fac inca un canal si alaltaieri am putut aplica pentru adsense dar mi s-a cerut sa inchid conturile dublura adsense, pe cel precedent nu am putut sa il inchid, imi zice "momentan nu poti inchide acest cont adsende si canalul care mi-a fost spart nici atât pentru că, cum am mai zis, nu mai am acces la el.
Exista vreo posibilitate sa imi fie canalul aprobat pentru monetizare de catre adsense sau pot sa imi iau gandul ca mai pot face venituri din adsense?

6 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Poti sa le scrii celor de la YouTube ca nu mai ai acces la acel cont si sa ceri sa-l inchida ei.

| rumi36 explică (pentru Lioana):

Nu or sa raspunda

| Lioana a răspuns (pentru rumi36):

Ai incercat?

| rumi36 explică (pentru Lioana):

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate recupera foarte ușor contul de YouTube care este asociat cu adresa de mail. (face parte din pachet) dai resetare parola la cont de YouTube și vei primi pe e-mail sa resetez parola. Vezi efectul la a pune parole de gen admin123 12345678.

| rumi36 explică (pentru anonim_4396):

Asta s-a intamplat acum 4 luni, nu mai am acces deloc la cont, persoana a schimbat si securitatea