| penus a întrebat:

Noi cand trecem pe euro?

12 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Cand nu te astepti.

| xerxes1 a răspuns:

Cu PSD-ul la putere peste 50 de ani.

| ady18 a răspuns (pentru xerxes1):

De ce sa renuntaam la moneda noastra veche? ti se pare normal ca o bomboana sa fie 1 cent si salariu 500 euro pe luna?

| Nemessys a răspuns (pentru ady18):

Macar sa nu ne mai chinuim atat cu schimbul asta de lei-euro. Pe mine unul ma dispera... straight face

| xerxes1 a răspuns (pentru ady18):

Pe un importator il doare undeva de bomboanele tale.

| Mclaren12 a răspuns (pentru ady18):

500 de euro in Romania nu prea ia nimeni din cei care fac munca de jos. Majoritatea au salariul minim pe economie, adica vreo 280 de euro.

| ady18 a răspuns (pentru Mclaren12):

Am zis doar asa

| penus explică (pentru ady18):

Vreau sa-mi iau calculator, casa, scuter.Calculatorul pe care-l vreau costa 3000 de lei, 2 salarii normale in Romania sau 600 de euro, jumate din salariul unul job prost platit in Italia

| ady18 a răspuns (pentru penus):

Crezi ca daca trecem la euro cred salariile? nu o sa se intample niciodata, multumeste-te cu ce ai si daca vrei ceva munceste pentru acel ceva, eu asta fac si am nu mai 16 ani, si parinti imi dau bani dar vreau sa fiu pe cont propriu

| alex495 a răspuns:

Probabil niciodata, sau nu cel putin in urmatorii 50 de ani cum spunea Xerxes. Nu avem multe ramuri importante ale unei economii stabile care sa sustina o moneda atat de puternica fata de leu. Oricum UE incet incet moare, UK a iesit, fac pariu ca in urmatorii ani vor mai iesi cel putin Franta sau Italia care s au saturat de atatia emigranti si atunci probabil sa treaca la moneda lor nationala veche

| gothicbat a răspuns:

Imediat

| Anemoneeeeee a răspuns:

Mai, gandeste-te ca Romania fara UE este la pamant. Daca, noi iesim din UE suntem praf. Nu ne mai sustine nimeni. Bine, nu vom iesi ca nu suntem chiar atat de fraeri dar nu ne vom ridica niciodata la nivelul altor tari suntem un popor inapoiat cu o cultura extrem de imbatranita, mie sincera mi-se pare ca nici nu importam suficient, sinceralaughing asta simt. Nu vezi, toata lumea cunoaste lucruri noi in moda, mancare etc. la noi ajunge cu 2 ani mai tarziulaughing hai si lasa-ma. Si, te intreb eu, ca tu vorbesti de euro?! Cand voi vedea si eu un pe strada macar la un interval de 4-8 ore in fiecare zi un Mclaren sau un Lamborghini de ultimul tip? Da-mi si tu raspunsullaughing) deci, nexam euro vreodata in Romania, avem datorii mult prea mari daca am trece azi la moneda euro, crede-ma am muri cu totiilaughing sad happy