| UchihaShisui88 a întrebat:

O intrebare daca este corigent la 3 materi este numit deja repetent,dar de exemplu este corigent la Matematica,Romana si Logica... iar la Matematica si Romana ai media 4, la Logica ai pe primul semestru media 7 si pe al doilea 4... a treia corigenta se ia in calcul daca este doar pe un singur semestru da nu pe Toamna?
(Nu este cazul si al unu-i coleg)
Funda cine stie happy!

9 răspunsuri:
| BlackRaven45 a răspuns:

Daca esti corigent pe primul semestru de exemplu si ai un 4, pe al doilea semestru iti trebuie minim un 6 ca sa treci. In cazul colegului tau ramane la 2 materii, deci va invata peste vara si va da in toamna corigentawinking

| vampir004 a răspuns:

Pai,daca ramai la 3 materii mi se pare ca mergi in toamna dar casa fii sigur vorbeste cu un profesor sau cu diriginta si vezi cand trebuie sa mergi

| Lynnfield a răspuns:

Bafta la corigenta!

| NoNameasdod a răspuns:

Daca ar fi cazul unui coleg, si nu al tau, nu cred ca ai scrie `matematica`, `romana`, `logica`si `toamna`cu litere mari happy.
Si `unui` se scrie legat.
Ai uitat de `meu` in propozitia : Nu este cazul si al unui coleg.

| UchihaShisui88 explică (pentru NoNameasdod):

O doamne mai nou TPU da cu parere decat sa raspunda oh go on pentru tine is pe primele locuri in clasa nu crezi asta e, nu ma streseaza gandul oh go on si doi am vrut sa stiu mai poate fia ajutat cu ceva daca are 3 corigentis chiar daca una este doar pe un semestru...

| Zippy a răspuns (pentru NoNameasdod):

Nu inteleg de ce iti bati capul. tipul e corigent la romana.iar tu stai sa il inveti cum se scrie "unui"..crezi ca profesorul/profesoara lui nu a incercat deja?

| NoNameasdod a răspuns (pentru Zippy):

Ai dreptate rolling on the floor.
Dar pe mine, pur si simplu ma amuza tipul asta de persoane.
O, dar vai : E pe primele locuri in clasa.
[btw, in propozitia unuia care e ``pe primele locuri in clasa``nu exista o VIRGULA ``. F*cking awesome rolling on the floor ]
P.S.: Cam asta face plictiseala din mine :p o_O

| Loree06 a răspuns:

Nu ramai repetent... deoarece iti iasa media la logica anuala si cele anuale conteaza... nu cele de pe semestru happy
Sper sa-ti fii fost de ajutorbatting eyelashes

| clautzz a răspuns:

Daca ramai la 3 materii esti repetent din cate stiu eu, dar daca esti doar la mate si romana adica la 2 esti doar corigent nu repetent ca la logica cu 7 pe primul semestru si 4 pe al 2 lea ii iese...