| BCătălin91 a întrebat:

O intrebare mica am si eu. Am cont bancar la BCR dar in Euro. Daca imi fac card la ei, pot face cumparaturi normal in tara cu el sau trebuie sa imi fac cont in lei pentru asta?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu te deranjeaza cursul de schimb valutar poti face cate cumparaturi vrei la fel cum poti face oriunde in lumea asta cumparaturi cu un card atasat unui cont in lei

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai un cont la ei, îți mai faci un cont în lei.

| Holiday a răspuns:

Poti face fara probleme, la fel cum poti face in alte tari cu un card atasat unui cont in lei. Singura problema este cursul de schimb pe care il ofera BCR la conversia din euro in lei. Ideal ar fi sa-ti faci si un cont Revolut si sa faci cumparaturile cu el.

Răspuns utilizator avertizat
| Sophieka a răspuns:

Iti faci cont in lei, evident.