| Th3Li0N a întrebat:

OOO sunt speriat putin mi-am cumparat de pe okazii laptop cu 550 ron mi-l trimite prin posta calificativele le are 97.83% si evident m-a sunat si a zis ca pune coletul luni imi place laptopul.Si acum am citit ca se fac multe escrocherii adica multe persoane inselate si mi-e frica sa nu fiu si eu fraierit dupa voce si site este o persoana de treaba multe persoane au fost multumite de la dansul dar acum am citit si pe TPU ca au fost inselati si chestii.Mii frica. Comanda nu tare as dori sa o abandonez ca imi place laptopu si este destul de ieftin in plus are si multe produse pe okazii adica are 15 produse! Are 59 de pozitive si 1 negativ! Merita sa fiu speriat sau nu?

21 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Teoretic nu ar trebui sa iti fie frica iti dai seama! El pune un colet si ti-l trimite crezi ca el nu risca?

Dar mai sunt si oameni ''normali'', nu cred ca trebuie sa iti faci griji, coletul va sosi teafar si cred ca si functional, vei vedea,

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca achiti dupa ce-l vezi e ok

| GabrielaIoana a răspuns:

Acum ai dat comanda deja nu ai ce face decat sa il iei.Nu intotdeauna sunt excrochieri mai sunt si oamenii cu capul pe umerii.

| Nume2 a răspuns:

Cere cateva informati despre el sa le ai pentru ori ce eventualitate

| Th3Li0N explică (pentru Nume2):

Stiu orasu, si numarul de telefon si contul pe okazii!

| Nume2 a răspuns (pentru Th3Li0N):

Ar fi bine daca ai stiu si numele lui

| Okaziiro a răspuns:

Salut! Pe Okazii.ro poti achizitiona produse in siguranta. Verificand calificativele unui vanzator poti vedea daca este serios sau nu, iar Garantia de Livrare te asigura ca primesti ce ti s-a promis sau banii inapoi. Daca esti din Bucuresti, poti verifica produsul inainte de a-l plati la Punctul de Livrare Okazii.ro din Domo Baneasa: http://ajutor.okazii.ro/......-comandat. O zi placuta, Okazii.ro

| Th3Li0N explică:

Este vanzator silver si 59 sunt multumiti de dansul

| devilmilan a răspuns:

Si eu comand de la toti cu peste 95% si da e de incredere, am 3 telefoane, 1 tricou, 1 trening si niste adidasi si pe toate le-am primit in starea in care era descrierea. Apropo cand primesti coletul ai pe el adresa expeditorului deci il poti duce la politie. :p

| Oviiyy a răspuns:

Refuza coletul omule. eu am un laptop pe net de vanzare cu 10 milioane si este foarte bun, este un HP, cu procesor de 2.2 core 2 duo, cel mai tare etc, in rest fa ce vrei tu. ia-l si vezi dupa daca ai dat banii degeaba

| Agentuu a răspuns:

Am auzit un prieten ca spunea ca un coleg de-al sau si-a cumpara d epe okazii un Samsung Galaxy S2 si nu a deschis coletul de fata cu persoana de la curier si a gasit in cutia telefonului doi cartofi, iti propun sa desfaci coletul la posta si dupa ce vezi cum este, daca esti multumit il pastrezi, daca nu, il trimiti inapoi.

| Th3Li0N explică (pentru Agentuu):

Da,dar daca nu ridica coletul?

| Speed2012 a răspuns:

Salut! Uite ce poti sa faci in situatii de genul acesta.Ii spui celui care iti trimite coletul sa ti-l trimita cu modalitate de verificare a coletului.Iar cei de la posta sau curier(depinde prin ce intermediu ti-l trimite)te vor lasa sa-l verifici.Te uiti prin el, sti tu.Sincer cred ca la ce calificative are pare a fi de treaba acum vezi si tu.Bafta si sper ca te-am ajutat.

| Tigrounette a răspuns:

Eu nu ti-as recomanda sa faci afaceri cu oaneni dubiosi. Eu ti-as sugera sa fii foarte atent pentru. ca unele persoane pot trimite lucruri stricate.

| Th3Li0N explică (pentru Tigrounette):

Poi persoana asta are calificatiav bun este vanzator silver multi spun ca este onest si produsul are tot ce scrie pe site! Cine stie o sa vad joi ca joi soseste coletu

| uncovrig a răspuns:

RaspunsSalut! Cine vrea sa faca niste banuti va ofer cateva site-uri prin care dai click pe niste reclame si faci bani, nu ai sa faci bani din prima zi, dar daca intri in fiecare zi strangi o suma frumusica, ca sa castigi mai multi bani trebuie sa ai referrali, pe ei ii cumperi tot cu bani si la fiecare click dat de ei pe o reclama vei primi de 5 ori valoarea pe o reclama vazuta de tine. Intrati pe linkurile de mai jos, copiati-le si inregistrati-va:
http://goo.gl/FaH4J (neobux)
http://goo.gl/P9JgQ (nerdbux)
http://goo.gl/y4ow6 (paidviewpoint)
http://www.clixsense.com/? 5505210
P.S: toate platesc, daca aveti probleme sau nu intelegeti ceva dati-mi un mesaj ul tau aici...

| uncovrig a răspuns:

Salut! Cine vrea sa faca niste banuti va ofer cateva site-uri prin care dai click pe niste reclame si faci bani, nu ai sa faci bani din prima zi, dar daca intri in fiecare zi strangi o suma frumusica, ca sa castigi mai multi bani trebuie sa ai referrali, pe ei ii cumperi tot cu bani si la fiecare click dat de ei pe o reclama vei primi de 5 ori valoarea pe o reclama vazuta de tine. Intrati pe linkurile de mai jos, copiati-le si inregistrati-va:
http://goo.gl/FaH4J (neobux)
http://goo.gl/P9JgQ (nerdbux)
http://goo.gl/y4ow6 (paidviewpoint)
http://www.clixsense.com/? 5505210
P.S: toate platesc, daca aveti probleme sau nu intelegeti ceva dati-mi un mesaj

| daariana a răspuns:

Poi daca ceva e rau si esti cumva fraierit, poti sa scrii o scrisoare catre OPC ( oficiul pentru protectia consumatorului) si sa ii spui tot ce ti s-a intamplat. ei vor remedia dituatia si iti vei primii banii inapoi! Daca totul e ok atunci sa il folosesti cu drag laughing!

| Th3Li0N explică (pentru daariana):

Sper sa fie totul bine ca eu doresc acel laptop fiindca e bunicel

| danni21 a răspuns:

O sa aflii cand iti vine comanda!