| Panait_Mihaela_1998 a întrebat:

Părere cel mai convenabil e la ksufland lidl sau auchan sau Cora mai ieftin unde este

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Kaufland

| GabiDumitrescu a răspuns:

La Auchan, unde au si o varietate foarte mare de produse romanesti. Pe de alta parte, mare grija ca mai toti iti trag teapa la unele produse. Am vazut ca si in Kaufland si in Auchan, de exemplu, piinea e mai scumpa ca la magazinul meu din colt. In alta ordine de idei, la Lidl gasesti putine produse romanesti, marca aia a lor de lapte de multe ori e facuta la unguri, la fel faina e doar de import, si altele. Daca cumperi doar dupa pret si dupa aia te plingi ca nu ai de munca, iti meriti soarta. Legat de produsele de ingrijire personala, sunt o gramada de marci romanesti excelente, in special cele naturiste, dar la fel, cam greu cu reprezentarea in supermarketuri - Auchan conduce si aici. Kaufland i-am prins de multe ori cu magarii la legume, unde scrie mare sus ca sunt romanesti si vezi pe lada Ungaria sau Turcia...

| anonimg a răspuns:

Nu stiu cum e Cora, dar Kaufland mi se pare si mai ieftin si mai calitativ față de Lidl, Carrefour si Auchan.
Numai că de exemplu pâinea nu i cumpăr de la niciunul din magazinele de mai sus decât atunci când nu am de ales, sau doar dacă vor aduce pâine de la SanoVita.

| Dariusuu a răspuns:

Ai incercat PROFI?

| Panait_Mihaela_1998 explică (pentru Dariusuu):

De când a apărut pe net o fata care a luat cârnați de la profi și când ia prăjit a ieșit viermi nu mai iau dacă se mucegaiesc le șterg cu otet

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Panait_Mihaela_1998):

La Profi numai cand te uitai la carnea aia iti venea sa te faci vegetarian...

| FaraNumePls a răspuns:

Cora

| KronstadtResurrection a răspuns:

Prefer Kaufland, pentru ca este cu 3 clase peste hypermarket-urile franceze, la orice capitol. Se vede ca este condus de nemti.

| Live4Ride a răspuns:

Cel mai ieftin este la lidl > Kaufland > Auchan > Cora > Carrfour asta ar fi ordinea. Intre Auchan si Kaufland nu stiu care ar fi diferenta, dar magazinele Lidl si Aldi sunt cele mai ieftine, doar ca nu gasesti produse de calitate la ei. La produse pentru ingrijire personala nu au prea multe marci cunoscute...

| DreamerBoy a răspuns:

Buna.
Dupa parerea mea, Kaufland-ul este destul ieftin si are produse de calitate.
Pa, pa.

| unoarecareinbazadedate a răspuns:

Pai la Lidl e ok dar sunt numai produse nemtesti, Auchanu-ul are preturi in medie si produse nasoale, Cora are preturi destul de maricele dar au produse bune iar kaufland-ul are preturi mici si produse super, mai ales carnea si mezelurile! Eu recomand Kaufland, te pup!

| InfoEST a răspuns:

Depinde ce vrei sa cumperi. La mancare Auchan are multi producatori din Romania ieftini, Kaufland si Lidl vand mult sub brandurile magazinului iar Cora e hipermarket - multe oferte si volum mare. Daca vrei haine se schimba ordinea. Cel mai bine stau aici Cora si Auchan.