| radustefan200 a întrebat:

Pareri despre "Casa cu Tei Rezidential" si daca a cumparat cineva teren de la ei?

Buna ziua. De ceva timp suntem in cautare de un teren aproape de Bucuresti si am luat la puricat mai multe anunturi, site-uri de imobiliare si am si vizitat cateva zone din jurul Bucurestiului. Am vazut ca aceasta firma are anunturi la terenuri in Crevedia si in Tartasesti la preturi cat de cat acceptabile si o prezentare atractiva si am fost sa vedem acele terenuri prin Tartasesti si totodata sa vedem daca putem gasi si sta de vorba cu cineva care a cumparat de la ei si si-a facut casa acolo. Din ce am vazut acolo zona este ok mai ales ca este si dn-ul dar loturile de teren sunt mai in spatele dn-ului iar drumurile dintre loturi sunt din pietris iar vegetatia mare le-a mai ingustat. Am reusit sa discutam si cu cineva care a cumparat teren acolo de la ei si ne-a spus ca fiecare propietar de teren a trebuit sa plateasca dezvoltatorului si o suma de bani maricica pentru extinderea retelei electrice iar acesta i-a amanat si tot amanat promitandu-le ca le baga curent dar ca sunt niste probleme, ceea ce mi s-a parut cam ciudat. Noi am mai cautat si pe paginile lor de Facebook cu cartierele dezvoltate de ei informatii si am vazut ca au niste recenzii de lauda dar am gasit si recenzii de la alti propietari care spuneau si lucruri nu tocmai imbucuratoare si anume:

Anca Nicoleta nu recomanda: Cartierul Soarelui
"Zona este linistita si frumoasa. Problema este neseriozitatea si nesimtirea de care da dovada antreprenorul Brani$teanu Ciprian. Am cumparat teren pe strada Postei in martie 2019, cand dl Brani$teanu ne-a promis ca pana-n vara vom avea curent electric si gaze. Asteptam si acum avizele pentru extinderea retelei electrice, lucrare pentru care am platit fiecare de anul trecut 1400 euro si nu se stie deocamdata cand vom beneficia de curentul electric pentru care am platit. Pentru extinderea retelei de gaze nu a facut dl Brani$teanu nici un demers pana in prezent, cu toate ca a solicitat imputernicire notariala de la cumparatorii a 17 loturi sa se ocupe de aceasta problema. Atentie si la o eventuala colaborare cu o asa zisa constructorita, pe care noua ne-a impus-o pentru a ne construi casa, pe nume Andreea. Aceasta domnisoara este o escroaca, ne-a lasat cu casa neterminata si neacoperita in plina iarna si nu am mai recuperat nici banii pe materiale de la ea."

Cezar B nu recomanda: Cartierul Soarelui
"ATENTIE LA ACEST ASA ZIS ANTREPRENOR! Locuim in Tartasesti pe strada postei. Unde la fel s-a promis curent electric si gaze. Chiar am incheiat un contract notarial cu una dintre firmele dlui Ciprian Brani$teanu. in care la fel se promitea tuturor celor 17 lotuturi CA IN DECURS DE MAXIM UN AN vom fi racordati la curent electric. Au trecut 3 ani si toate loturile sunt legate la un amarat de fir. Asa zis de santier. Ei bine, îmi pare rău. Cine nu crede sa vina sa vada."

Vazand aceste aspecte mai putin placute, ne-a cam pus pe ganduri in legatura cu aceast dezvoltator. Acum nu stiu ce sa zic dar avand in vedere ca traim in Romanica, te poti astepta la orice. Mi se pare strigator la cer ca se intampla aceste lucruri la noi si ca lumea nu zice si nu face nimic, poate asteapta o minune. Trist.

Asadar, a cumparat cineva de la ei si care este situatia?