| AlexaHut a întrebat:

Pe ce planuri se castiga bine in zilele noastre? Detaliati va rog! FUNDA.

5 răspunsuri:
| ali_8949 a răspuns:

Nu trebuie sa te axezi pe un asa zis plan.
Daca esti foarte bun in ceva, oricare ar fi acel lucru, vei scoate si ban din el! si faci si ceea ce iti place astfel.
Depinde aici de tine sa stii sa-ti si vinzi produsul!

| nonny50 a răspuns (pentru ali_8949):

Si daca esti bun la mai multe? Adica nu esti expert, dar ai putea progresa mult in domeniul respectiv.

| ali_8949 a răspuns (pentru nonny50):

Este foarte bine numai sa ai timpwinking Si eu consider ca sunt foarte bun la unele chestii si asa mai scot cate un ban din ele cand am timphappy Trebuie sa o dai in fata mereu!

| nonny50 a răspuns (pentru ali_8949):

Eu ma refeream la tinerii din ziua de azi, care sunt prea mici sa munceasca, dar totusi isi fac griji ca o sa vina vremea cand v-a trebuii sa munceasca si chiar daca vor vrea, nu ar avea unde, ei fiind destul de buni in anumite domenii.

| ali_8949 a răspuns (pentru nonny50):

Stai linistit ca tot vor gasi ei, oricum, acum nu te gandi ca ai sa gasesti de munca fix la un studio daca esti bun la intrumentale, sau daca esti mare desenator si ai idei bune pentru produse... sa gasesti fix la o firma de acest gen. Nimeni nu incepe chiar asa. Toti au inceput de la moluri pana la ospatariewinking
E bine oricum sa-ti incerci norocul peste tot! Nu trebuie sa arati diploma la angajator! Trebuie sa ai si un portofoliu cu lucrari. Oarecum, trebuie sa te implici si in anumite locuri unde poti fi remarcat, chiar si in conurcuri caci acolo se aduna si oameni interesati si vad un om care le place si poate il si iau! Trebuie sa te implici cat de mult si sa te faci cunoscut, si fiind cunoscut atuncia dai impresia ca esti foarte bun incat angajatorii au nevoie de tine! si astfel ei te vor cauta.
E munca multa pana acolo si poti incepe sa o faci de acum. Poti incepe de acum sa lucri la portofliul ala, ca acum ai timp! Vei invata multe pe parcurs! In fine, pot spune foarte multe ca eu cam cu asta ma ocup, dar nu am timp aici!